Reklama

20 lat "If You Had My Love" Jennifer Lopez

20 lat temu, 4 maja 1999 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy singel Jennifer Lopez - "If You Had My Love".

Jennifer Lopez zadebiutowała 20 lat temu

Utwór "If You Had My Love" stworzył dla Jennifer Lopez zespół najlepszych twórców - Rodney Jenkins (był też producentem piosenki), Fred Jenkins III, LaShawn Daniels i Cory Rooney.

Reklama

Numer po premierze zadebiutował na zaledwie 64. miejscu listy Billboard Hot 100. Jednak w kolejnych tygodniach zaczął piąć się w górę zestawienia, aż trafił na jego szczyt 12 czerwca 1999 roku i okupował go przez pięć tygodni. "If You Had My Love" ostatecznie stał się jednym z największych popowych hitów końca XX wieku.

Piosenka zyskała uznanie zarówno wśród krytyków, jak i fanów. Singel w 1999 roku sprzedał się łącznie w nakładzie ponad 1,2 miliona sztuk, a media były zaskoczone faktem, że Lopez - wtedy znana głównie jeszcze jako aktorka - tak świetnie radzi sobie jako wokalistka. Numer do dziś uważany jest za jeden z lepszych w całej karierze gwiazdy o latynoskich korzeniach.

Sprawdź tekst utworu "If You Had My Love" w serwisie Teksciory.pl

Również w Polsce numer cieszył się ogromną popularnością, trafił m.in. na pierwsze miejsce zestawienia 30 ton - lista, lista przebojów.

Uznaniem cieszył się też futurystyczny klip stworzony przez Paula Huntera. Teledysk zgarnął aż cztery nominacje do nagrody MTV VMA w 1999 roku.

Trudne początki

Singel zwiastujący album "On The 6" był momentem zwrotny w karierze urodzonej w Nowym Jorku Jennifer Lopez. Przyszła gwiazda zaczynała w serialu "In Living Color", aby następnie próbowała swoich sił jako tancerka i chórzystka u Diddy'ego i Janet Jackson.

Lopez przyznała w jednym z wywiadów, że pod koniec lat 80. była w beznadziejnej sytuacji finansowej.

"Jadłam tylko jeden kawałek pizzy dziennie, żadnych śniadań, żadnych obiadów. Zjadałam koło szóstej wieczorem, żeby trzymało mnie aż do następnego dnia. Tak żyłam po tym, jak wyprowadziłam się z domu mojej mamy, a zrobiłam to na kilka lat przed tym, jak dostałam swoją pierwszą poważną pracę" - wspominała gwiazda.

Wspomniany debiut wokalistki ukazał się w czerwcu 1999 roku i rozszedł się w nakładzie ośmiu milionów egzemplarzy. Tytuł płyty pochodzi od numeru pociągu, którym Jennifer dojeżdżała do centrum na przesłuchania i lekcje tańca. Tak właśnie zaczęła swą podróż. W "chybotliwym wagoniku metra", jak określiła go artystka.

Reszta to historia - Jennifer Lopez wydała osiem albumów studyjnych, które rozeszły się w wielomilionowym nakładzie na całym świecie. W ciągu całej kariery wypuściła również kilkadziesiąt singli, a większość z nich podbijała listy przebojów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Lopez

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje