"Tożsamość" Tune (nowa płyta "Identity")

Na początku 2014 roku dowodzona przez Kubę Krupskiego grupa Tune zaprezentuje swoją drugą płytę "Identity" ("Tożsamość").

Druga płyta Tune nosi tytuł "Identity"
Druga płyta Tune nosi tytuł "Identity"

Kwintet ma już na koncie debiut płytowy zatytułowany "Lucid Moments", który ukazał się w połowie 2011 roku, oraz trasę obejmującą.ponad 50 koncertów.

Nowy materiał otrzymał tytuł "Identity", a zespół właśnie opublikował okładkę albumu.

Na pytanie "O czym będzie nowa płyta?" członkowie zespołu odpowiadają tajemniczo: "O was!" - i zapowiadają, że dla fanów zespołu jego drugi album będzie dużym zaskoczeniem.

Płytę pilotuje kompozycja "Crackpot" nagrana w dwóch wersjach: studyjnej oraz akustycznej live, zarejestrowanej w studiu Polskiego Radia. Zespół wybrał ten właśnie utwór na pierwszy singel, ponieważ nie zdradza on do końca muzycznego klimatu płyty, delikatnie kreśląc jednak jego koncepcje.

Zobacz wideo "Crackpot":

Autorem nagrania wideo z sesji jest Samanta Stuhr, która nakręciła wcześniej teledysk "Masquerade". Żona Macieja Stuhra (sprawa rozwodowa w toku) jest obecnie partnerką i matką dziecka wokalisty Tune - Kuby Krupskiego.

Tune powstał w 2008 roku w Łodzi z inicjatywy Adama Hajzera (gitary) i Leszka Swobody (bas, wokal), którzy do składu zaprosili Janusza Kowalskiego (akordeon, instrumenty klawiszowe), Wiktora Pogodę (perkusja) i wokalistę Kubę Krupskiego.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas