Tomasz Kowalski zagra Ryśka Riedla!

Laureat czwartej edycji "Must Be The Music" - Tomasz Kowalski - wygrał casting do roli Ryszarda Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa".

Tomasz Kowalski zagra Ryszarda Riedla
Tomasz Kowalski zagra Ryszarda RiedlaAKPA

"Skazany na bluesa" będzie częścią nowego teatralnego cyklu "Śląsk Święty/Śląsk Przeklęty", w ramach którego w tym sezonie zaplanowano spektakle o dwóch bohaterach i ikonach kultury: Ryszardzie Riedlu oraz Zbigniewie Cybulskim.

Kierownikiem muzycznym planowanej produkcji jest muzyk Olaf Deriglasoff, który wyprodukował debiutancką płytę Dr Misio zatytułowaną "Młodzi".

"Myślałem, że już wszelkie castingi w życiu mam za sobą, ale jakiś czas temu zdecydowałem się wziąć udział w jeszcze jednym. Być może najważniejszym ze wszystkich. W castingu do roli Ryszarda Riedla w Teatrze Śląskim w Katowicach. Już raz zmierzyłem się z legendą tej niezwykłej postaci. W 'Must be the Music' zaśpiewałem 'Modlitwę III'. Tym razem to coś zupełnie innego, bo chociaż tak naprawdę jest to niemożliwe, to muszę pokazać Ryśka Riedla" - informuje na swoim profilu na Facebooku Tomasz Kowalski.

"Dostałem ogromną szansę pokazania się w zupełnie nowej odsłonie i mam nadzieję, że dam radę. Trzymajcie kciuki i oczywiście zapraszam do teatru" - dodaje długowłosy wokalista.

Arek Jakubik: Ta historia chodziła za mną już od długiego czasu:

Dzień Dobry TVN/x-news

Ryszard Riedel zmarł 30 lipca 1994 r. w Chorzowie, w wieku 38 lat. To z nim w roli wokalisty zespół Dżem nagrał swoje największe przeboje, m.in. "Czerwony jak cegła", "Whisky" czy "Sen o Victorii". W Chorzowie, a wcześniej w Tychach, gdzie mieszkał, organizowany jest doroczny festiwal jego imienia.

Zobacz teledysk "Sen" Tomasza Kowalskiego i FBB:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}