Reklama

Słynny muzyk był podsłuchiwany

Były członek zespołu The Beatles sir Paul McCartney był podsłuchiwany przez tabloidy w czasie rozpadu jego związku małżeńskiego z drugą żoną Heather Mills w 2008 roku. Zdaniem artysty brytyjskie prawo powinno lepiej chronić prywatność.

69-letni wokalista, autor piosenek, kompozytor i muzyk powiedział gazecie "Times", że wiedział, iż jego telefon był na podsłuchu, ponieważ w prasie pojawiły się doniesienia o jego życiu prywatnym i planach urlopowych.

Reklama

Paul McCartney nie wyklucza, że w okresie, gdy zainteresowanie jego rozwodem z Heather Mills sięgnęło zenitu, do jego skrzynki głosowej mogło włamać się kilku hakerów. Jak mówi, miał świadomość, że jego prywatny telefon jest na podsłuchu i fakt ten trwale wpłynął na jego psychikę.

"Staram się nie mówić zbyt dużo przez telefon. Jeśli muszę zostawić wiadomość, to tylko zupełnie niewinną" - zaznaczył.

"Dostosowuję się do życia w nowym świecie, ale sądzę, że nie byłoby źle, gdyby istniało prawo w zakresie regulacji podsłuchów" - dodał artysta.

Paul McCartney dowiedział się oficjalnie od policji, że był podsłuchiwany. Wcześniej Heather Mills wystąpiła z oskarżeniami pod adresem tabloidu "Daily Mirror", twierdząc, że ją podsłuchiwał.

W sprawie afery podsłuchowej, której głównym ośrodkiem był niewychodzący już tabloid "News of the World" trwa oficjalne dochodzenie pod przewodnictwem sędziego lorda Levesona. Stawia sobie za cel przyjrzenie się standardom mediów i opracowanie zaleceń ws. antypodsłuchowych regulacji.

Na liście osób podsłuchiwanych przez hakerów działających na zlecenie "NotW" znajduje się blisko 6 tys. osób. W związku z działalnością tabloidu toczą się trzy osobne policyjne dochodzenia. Pierwsze z nich dotyczy podsłuchów, drugie domniemanego opłacania policjantów w zamian za informacje, a trzecie włamań komputerowych.

W związku z pierwszym z tych dochodzeń (Operation Weeting) jak dotąd aresztowano i zwolniono za kaucją 17 osób.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | Mills | beatles | Heather Mills | Paul McCartney | muzyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje