Reklama

Reklama

Pink Floyd: Koniec pewnej epoki

Perkusista Nick Mason z grupy Pink Floyd komentuje plany wznowienia wszystkich albumów słynnego zespołu. "To koniec pewnej epoki" - powiedział artysta.

Przypomnijmy, że już wkrótce do sklepów trafią zremasterowane płyty Pink Floyd, które zostaną wzbogacone o niepublikowane wcześniej nagrania z archiwów zespołu. Seria wydawnicza nosi tytuł "Why Pink Floyd?" i będzie najprawdopodobniej ostatnią w historii zespołu, bo trudno się spodziewać, by następne reedycje Pink Floyd również miały format fizyczny.

Z tego powodu 67-letni Nick Mason uważa, że wznowienia płyt są symbolicznym zamknięciem ery płyt CD.

"Nie potrafię uciec wrażeniu, że doszliśmy do końca pewnej epoki, w której ludzie kupowali muzykę na fizycznych nośnikach z okładkami. Wkrótce muzyka cyfrowa przyćmi wszystkie inne formy dystrybucji" - powiedział perkusista.

Reklama

"Wydaje mi się, że to naprawdę ważne, by po raz ostatni spróbować. Jeżeli od tej pory mielibyśmy wydawać muzykę tylko w formie cyfrowej, byłoby mi szkoda tych wszystkich wspaniałych projektów graficznych i innych rzeczy, które wiążą się z posiadaniem płyty" - zaznaczył.

Nick Mason zdradził również, że w przepastnych archiwach Pink Floyd znajdowała się alternatywna wersja słynnej kompozycji "Wish You Were Here", w której nagraniu wziął udział legendarny skrzypek Stephane Grappelli.

"Niestety, wydaje mi się, że ten utwór gdzieś przepadł. To niewyobrażalne, ale w tym czasie w studiu nagraniowym był również inny wirtuoz skrzypiec Yehudi Menuhin. Ktoś zdobył się na odwagę i zapytał ich, czy nie chcieliby zagrać na naszej płycie. Stephane szybko się zgodził, a Yehudi chyba nie był na tyle dobrym improwizatorem i z tego powodu nie poczuł się na siłach" - perkusista wspomina nagrania utworu, którego fani Pink Floyd najprawdopodobniej nigdy nie usłyszą.

Zobacz ostatni wspólny występ Davida Gilmoura, Rogera Watersa, Ricka Wrighta i Nicka Masona w 2005 roku:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: perkusista | Nick | wolnomularstwo | koniec | Pink Floyd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy