Reklama

Nie Strzelać Do Pianisty, czyli Polska przejmuje internet

Pochodząca z Leszna bluesowa grupa o nietypowej nazwie Nie Strzelać Do Pianisty ma spore szanse znaleźć się w finale międzynarodowego konkursu, którego nagrodą jest występ na festiwalu Hard Rock Calling w Londynie przed m.in. Bruce'em Springsteenem.

Konkurs Hard Rock Rising 2012 organizowany jest przez sieć lokali Hard Rock Cafe, a biorą w nim udział zwycięzcy wyłonieni w restauracjach na całym świecie - Nie Strzelać Do Pianisty reprezentuje Kraków, a w Warszawie triumfowała stołeczna hardrockowa formacja Leash Eye.

Reklama

Ogólnoświatowe głosowanie trwa do 24 kwietnia, a w ścisłej czołówce utrzymuje się Nie Strzelać Do Pianisty (Leash Eye znajduje się w połowie stawki, ze znaczną stratą). Pierwsze miejsce zostanie przyznane przez amerykańskie jury jednemu z 10 zespołów, które otrzymają największą ilość głosów.

"Mimo że konkurencyjne zespoły mogą poszczycić się większym rozgłosem, a nawet 3-milionową rzeszą fanów na portalu Facebook, grupa od początku głosowania trzyma się w czołówce. Dzięki wysiłkowi, jaki w głosowanie wkładają zarówno członkowie formacji, jak i jej sympatycy, kapeli udało się zdobyć już ponad 1300 głosów" - czytamy w informacji od zespołu.

Nie Strzelać Do Pianisty to zespół powstały w listopadzie 2010 roku, będący owocem jam session w leszczyńskim klubie Blues Inside. W jego skład wchodzą muzycy o różnych inspiracjach i różnym doświadczeniu scenicznym, ale z jedną cechą wspólną - chęcią zamieszania na polskiej scenie bluesowej. Realizację tego ambitnego planu rozpoczęli, zdobywając Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności na V Festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu (maj 2011 r.).

Od tego czasu zespół został nagrodzony na wielu przeglądach, między innymi Bluesroads w Krakowie, Galicja Blues Festiwal w Krośnie, Blues nad Bobrem w Kliczkowie, Blues nad Odrą w Ścinawie oraz Solówce w Nowej Soli.

Repertuar kapeli to oprócz własnych kompozycji covery utworów granych przez Charlesa Browna, Black Crowes, Johna Mayera, B.B. Kinga, a nawet The Beatles.

Nie Strzelać Do Pianisty tworzą Hubert Szczęsny (wokal, gitara), Adam Karmiński (gitara, wokal), Karol Łaszczyński (perkusja), Piotr Piotrowski (klawisze, wokal) i Szymon Bartkowiak (bas).

Zobacz Nie Strzelać Do Pianisty w Hard Rock Cafe w Krakowie:


A głosowanie odbywa się tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: hard rock | głosowanie | konkurs | Facebook | festiwal | Londyn | Bruce Springsteen | blues | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje