Reklama

Reklama

Nie oglądaj się za siebie

"Don't Look Back" - tak śpiewał Bartek Kossowicz, wokalista grupy Quidam, w nagraniu "Depicting Colours Of Emotions". I jego zespół faktycznie nie ogląda się za siebie, tylko patrzy w przyszłość.

Ekipa z Inowrocławia mogła już nie istnieć, gdy w 2003 roku z zespołem pożegnała się wokalistka Emilia Derkowska. Wkrótce też odeszła sekcja rytmiczna. Jednak muzycy nie poddali się, a rok później w składzie pojawił się wokalista Bartek Kossowicz. Studyjnym debiutem nowego składu był nieco nierówny "SurREvival" (2005), ale pełnię możliwości pokazał na wydanej w listopadzie 2007 roku płycie "Alone Together".

W połowie lutego rozpoczęła się trasa promująca to wydawnictwo. We wtorek, 20 lutego, grupa wystąpiła w kameralnym klubie "Zaścianek" dla około setki fanów. Zespół prezentował głównie materiał z "Alone Together", ale nie zabrakło też nagrań z "SuREvival" jak numer tytułowy, "Hands Off" czy "Not So Close". Ze "starego" Quidamu usłyszeliśmy jedynie zagrane na bis przejmujące "Sanktuarium".

Reklama

- Rzeczywiście w pewnym sensie można tak na to spojrzeć, ale na pewno nie odcinamy się o swoich dawnych dokonań. Osobiście z dużym sentymentem wspominam tamten okres, a muzycznie wciąż staram się czerpać z niego to, co było najlepsze. Jednak najistotniejsze oczywiście jest dla nas to, co robimy w tej chwili, nasza nowa muzyka - mówił INTERIA.PL gitarzysta Maciej Meller.

Quidam na koncertach chętnie sięga po rockową klasykę, wplatając ją we własne utwory. Stałym punktem są "Wish We Were Here" Pink Floyd czy "Hush" spopularyzowany przez Deep Purple. Usłyszeliśmy również fragment "Riders On The Storm" The Doors.

Szczegółową rozpiskę pozostałych koncertów w ramach trasy "Alone TOurGETHER 2008" znajdziecie tutaj i na profilu zespołu w serwisie Muzzo.pl.

Zobacz teledyski Quidam na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Quidam | muzyka | wokalista | bartek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama