Reklama

Nie jest na nich zły

Wokalista Yusuf Islam, znany wcześniej jako Cat Stevens, wyciągnął rękę na zgodę do członków grupy Coldplay zaledwie kilka tygodni po tym, jak oskarżył ich o bezprawne wykorzystanie jednej z jego piosenek w ich utworze "Viva La Vida".

Islam twierdzi, że Coldplay zaczerpnęli inspirację do swojego utworu, który ukazał się jako singiel w 2008 roku, z jego 18-minutowej kompozycji pt. "Foreigner Suite" sprzed 36 lat.

Oskarżenia Islama pod adresem Coldplay pojawiły się niedługo po tym, jak amerykański gitarzysta Joe Satriani podał brytyjskich rockmanów do sądu również zarzucając im plagiat. Satriani utrzymuje, że w tej samej piosence Coldplay znalazły się elementy jego utworu instrumentalnego pt. "If I Could Fly" z 1994 roku.

Muzycy Coldplay stanowczo zaprzeczają oskarżeniom o plagiat, twierdząc, że w całości sami skomponowali utwór "Viva La Vida".

Reklama

Islam zapewnił jednak, że nie zamierza iść w ślady Satrianiego i kierować sprawy do sądu.

"Nadal trzymam się tego, co powiedziałem. Oni skopiowali moją piosenkę, chociaż nie sądzę, aby zrobili to specjalnie. Nawet ja czasem kopiowałem samego siebie i nie zdawałem sobie z tego sprawy. Zdarzyło mi się napisać jakąś dobrą melodię, a potem zauważyć, że już coś takiego wcześniej stworzyłem" - powiedział 60-letni Islam w ostatnim wywiadzie.

"Nie chcę, aby myśleli, że jestem na nich zły. Bardzo chciałbym usiąść z nimi przy filiżance herbaty i zapewnić ich, że się nie gniewam" - dodał.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Coldplay | Islam | Cat Stevens
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy