Reklama

Kontrowersyjny teledysk Springsteena

Bruce Springsteen, niezrażony niedawną wrogą postawą nowojorskich policjantów, postanowił nakręcić teledysk do wywołującego skrajne reakcje utworu "American Skin (41 Shots)". Za kamerą stanie prawdopodobnie sam Jonathan Demme, reżyser oscarowego thrillera "Milczenie owiec".

"American Skin (41 Shots)" to historia tragicznej pomyłki nowojorskich policjantów, którzy zastrzelili afrykańskiego imigranta Amadou Diallo, oddając do niego 41 strzałów. Stróże prawa myśleli, że Afrykańczyk sięga po broń, ale później okazało się, że próbował wyciągnąć portfel z dokumentami. Decyzją ławy przysięgłych czterej biali policjanci zostali uniewinnieni, co wywołało masowe protesty mniejszości etnicznych. Koncertowe wykonania kontrowersyjnego utworu ściągnęły na Springsteena protesty policjantów. "Uważam to za skandal, że próbuje on zgarnąć forsę odgrzebując ten tragiczny przypadek" - mówił po pierwszym koncercie w Nowym Jorku Patrick Lynch, szef związku policjantów (Patrolmen's Benevolent Association).

Reklama

Jonathan Demme, który wyreżyseruje teledysk do "American Skin (41 Shots)", nie po raz pierwszy będzie współpracował ze Springsteenem. Jest on również autorem wideoklipu do słynnego nagrania "Streets Of Philadelphia", pochodzącego ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Filadelfia", za który Bruce Springsteen dostał Oscara.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bruce Springsteen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje