Reklama

Reklama

T.Love, Ralph Kaminski, Doda, LemON, Beata Kozidrak i inni na Polsat SuperHit Festiwal 2022

Jak już informowaliśmy, w dniach 20-22 maja w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się tegoroczna edycja Polsat SuperHit Festiwal. Poznaliśmy pełny program i wszystkie gwiazdy imprezy.

Jak już informowaliśmy, w dniach 20-22 maja w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się tegoroczna edycja Polsat SuperHit Festiwal. Poznaliśmy pełny program i wszystkie gwiazdy imprezy.
Znamy wszystkie gwiazdy Polsat SuperHit Festiwal /Polsat

Jeśli bałtyckie plaże - to tylko Sopot! A jeśli festiwale - to tylko Polsat SuperHit Festiwal!

W przedostatni weekend maja, w malowniczej scenerii sopockiej Opery Leśnej pojawią się topowi artyści polskiej sceny muzycznej i kabaretowej. 

Festiwal, który co roku przyciąga nad Bałtyk rzesze fanów, potrwa trzy dni. Przed nami: dwa muzyczne wieczory, trzy artystyczne jubileusze, ponad osiem godzin doskonałego grania i niedziela przepełniona najlepszym humorem. 

Wśród gwiazd między innymi: T.Love, LemON, Doda, Ralph Kaminski, Beata i BAJM, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Kortez, Sylwia Grzeszczak i Kwiat Jabłoni! Podobnie jak w poprzednich latach, Polsat zaprosi fanów muzyki i kabaretów na Polsat SuperHit Festiwal, który odbędzie się w Operze Leśnej. W weekend 20-22 maja w Sopocie pojawią się największe gwiazdy polskiej piosenki. 

Reklama

"Zapraszam Państwa na najlepszy festiwal nad Bałtykiem, zarówno do Opery Leśnej, jak i przed telewizory" - mówi Dyr. Programowa Polsatu Nina Terentiew

"Osobiście czekam bardzo na Muńka Staszczyka i T.Love oraz na Ralpha Kaminskiego, który po raz pierwszy wystąpi na festiwalu w Sopocie. Jego utwór 'Autobusy' podbił od razu moje serce, podobnie jak płyta 'KORA', złożona w hołdzie artystce. T.Love będzie obchodzić z nami jubileusz 30-lecia wydania albumu 'King', z czego bardzo się cieszę, bo od lat jestem fanką zespołu i przyjaźnię się z Muńkiem" - mówi Terentiew.

"Kolejny jubileusz to Igor Herbut i grupa LemON. Minęło 10 lat od wygrania przez nich talent show Must Be The Music, a rzesza wielbicieli Igora Herbuta wciąż rośnie, choć tworzona przez niego muzyka nie należy do najłatwiejszych. W Sopocie pojawi się również najbardziej nieprzewidywalna kobieta show biznesu, 'dostojna jubilatka' DODA świętująca 20 lat na scenie. Jedni ją kochają, inni za to samo nie znoszą. Zaśpiewa dla Państwa największe hity w nowych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry i swoich specjalnych gości. Jestem przekonana, że odkryją państwo jej inne oblicze muzyczne." - dodaje.

"Zapraszam do zielonej Opery Leśnej" - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

"Cieszę się, że mamy takiego partnera jak Grupa Polsat Plus, która podobnie jak Sopot stawia na ekologię" - mówi.

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Program imprezy

PIĄTEK

T.LOVE - "KING" - 30 lat albumu
Koncert jubileuszowy LemON - 10 lat zespołu

Wspólnie z widzami Polsatu w specjalnej zbiórce Fundacji Polsat chcemy wesprzeć znajdujące się w dramatycznej sytuacji ukraińskie dzieci. Aby pomóc - wystarczy w trakcie koncertu wysłać sms lub blik. W tej części wieczoru usłyszymy zespół Enej w utworze pt. "Brat za Brata" nagranym oryginalnie ze słynnym ukraińskim zespołem Kozak System, Kamila Bednarka w niezwykłym duecie z Danę Vynnytską, a także Macieja Maleńczuka.

W "Koncercie Platynowym" zaśpiewają artyści, których albumy i single pokryły się platyną i diamentami. Będą to:

Paweł Domagała
Cleo
Kortez
Piotr Cugowski
Komodo
Kwiat Jabłoni
Kaśka Sochacka

SOBOTA

Koncert "Doda czy Dorota? Rabczewska jakiej nie znacie!"

Pierwszy raz na sopockiej scenie będziemy gościć także jedną z największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej Ralpha Kaminskego. Wokalista ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatnia pt. "KORA" jest hołdem dla zmarłej 3 lata temu legendarnej Kory Jackowskiej i zawiera zupełnie nowe aranżacje kultowych utworów takich jak: "Krakowski spleen", "Po prostu bądź", czy "Wyjątkowo zimny maj".

Zobaczymy również koncert "Radiowy Przebój Roku", a w nim wykonawców najchętniej słuchanych i odtwarzanych piosenek w stacjach radiowych. Będą to między innymi:

Dawid Kwiatkowski
Gromee
Beata i Bajm
Grzegorz Hyży
Sylwia Grzeszczak
Daria
Three of Us
Michał Szczygieł
Bryska

NIEDZIELA

W niedzielę Opera Leśna przerodzi się w prawdziwą fabrykę śmiechu. Sopocki Hit Kabaretowy to jak zwykle solidna porcja inteligentnego dowcipu. Wystąpią królowie polskiej sceny kabaretowej:

Kabaret Moralnego Niepokoju
Kabaret Skeczów Męczących
Kabaret Ani Mru-Mru
Kabaret Paranienormalni
Kabaret Nowaki
Kabaret 4 Fala
Kabaret K2
Jerzy Kryszak

Partnerami Polsat SuperHit Festiwal są Miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Opera Leśna, Albert Production, Związek Producentów Audio-Video. Partnerem flotowym jest Grupa Zdunek. Patronami medialnymi są: Interia, Radio Zet, Tik Tok.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy