Reklama

Reklama

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Występy dla Ukrainy i "Koncert Platynowy"

W piątek (20 maja) rozpoczął się Polsat SuperHit Festiwal 2022. Podczas "Koncertu Platynowego" wystąpili artyści, których albumy i single pokryły się platyną diamentami. Podczas koncertu artyści wsparli również walczącą Ukrainę.

W piątek (20 maja) rozpoczął się Polsat SuperHit Festiwal 2022. Podczas "Koncertu Platynowego" wystąpili artyści, których albumy i single pokryły się platyną diamentami. Podczas koncertu artyści wsparli również walczącą Ukrainę.
Maciej Maleńczuk na scenie w Sopocie pozdrowił Lecha Wałęsę /Wojciech Stróżyk /Reporter

Zanim na scenie pojawił się pierwszy wykonawca "Koncertu Platynowego" na scenie mogliśmy zobaczyć występy, podczas których wparto walczących w wojnie Ukraińców.

Maleńczuk wspiera Ukraińców i pozdrawia Lecha Wałęse

Jako pierwsi na scenie pojawili się muzycy z grupy Enej, a z ekranu towarzyszył im wokalista Kozak System - Iwan Łenio.

"Bardzo bym chciał być u was w Sopocie, ale nie mogę, bo u nas w Ukrainie jest wojna. Zamiast mikrofonu, trzymam automat. Ale wierzę, że razem uda nam się przezwyciężyć Putina i rosyjskie imperium. Bardzo wam dziękuję i chwała Ukrainie" - mówił wokalista.

Reklama

Enej wykonał utwór "Brat za Brata" (posłuchaj!). "Słońce już buduje dzień / Zachodu wiatr zagoi wam serce / Drogi to kraj, Boże siły nam daj / Aby doczekać się Ukrainy w Europie!" - brzmiały słowa piosenki.

Na scenie pojawił się też Kamil Bednarek, który z Daną Winnicką wykonał utwór "Nad zieloną miedzą" (zobacz!). Jako ostatni muzycznie Ukrainę wsparł Maciej Maleńczuk.

"Całym sercem wspieramy Ukraińców, którzy zamiast jeździć kabrioletami i podrywać panienki, muszą walczyć" - mówił Maleńczuk. Ze sceny pozdrowił również Lecha Wałęsę, któremu podziękował za "wyprowadzenie rosyjskich wojsk z Polski". "Kto o tym, niech sobie przypomni" - podsumował i wykonał utwór "Sługi za szlugi" (posłuchaj!).

Swój występ zakończył natomiast piosenką "Vladimir" (posłuchaj!).  "Przypominam Legionowi Wolność Rosji, kto jest ich celem" - stwierdził.

"Koncert Platynowy". Kto wystąpił?

Następnie rozpoczęła się właściwa część "Koncertu Platynowego".  Jako pierwsza na scenie pojawiła się Cleo, która wykonała przeboje "Dom" (posłuchaj!) oraz "Za krokiem krok" (posłuchaj!). Towarzyszyły jej tancerki w słowiańskich strojach.

Następnie scenę przejęli Kasia i Jacek Sienkiewicz, czyli Kwiat Jabłoni. Muzyczne rodzeństwo wykonało piosenki "Dziś późno pójdę spać" (posłuchaj!) i "Drogi proste" (zobacz!).

Po przerwie widzowie mogli zobaczyć w akcji klubowe trio Komodo (posłuchaj!), które wraz z wokalistą Thomasem Sykesem wykonali hity "(I Just Died In Your Arms)" oraz "Is This Love" (sprawdź!). Po ich występie nastąpiła całkowita zmiana klimatu. Swoje przeboje - "Hej Wy" (posłuchaj!) i "Dobry moment" (posłuchaj!) - zaśpiewał Kortez. Po nim przed publiką pojawił się Piotr Cugowski i zaprezentował utwór "Kto nie kochał" (zobacz!).

Kolejna wystąpiła Kaśka Sochacka, która wykonała utwory "Niebo było różowe" (posłuchaj!) oraz "Dla mnie to już koniec" (posłuchaj!), który wykonała z Kortezem. Wielkim nieobecnym koncertu był Paweł Domagała (sprawdź!). Wokalista i aktor z powodu choroby nie mógł wystąpić w Sopocie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy