Reklama

Orange Warsaw Festival 2016

Orange Warsaw Festival: Wybierasz się na koncert Lany Del Rey? Musisz to wiedzieć!

W line-upie tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival znalazła się m.in. Lana Del Rey, jedna z najpopularniejszych światowych wokalistek. Koncert amerykańskiej gwiazdy odbędzie się 3 czerwca, a jej fanklub szykuje na ten występ wiele niespodzianek - sprawdźcie koncertowe akcje dla Lany Del Rey!

W line-upie tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival znalazła się m.in. Lana Del Rey, jedna z najpopularniejszych światowych wokalistek. Koncert amerykańskiej gwiazdy odbędzie się 3 czerwca, a jej fanklub szykuje na ten występ wiele niespodzianek - sprawdźcie koncertowe akcje dla Lany Del Rey!
Lana Del Rey ponownie wystąpi w Polsce /Kevork Djansezian /Getty Images

Lana Del Rey to obecnie jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Prawdziwa ikona w stylu popkultury lat 50. i 60. zaśpiewa w piątek (3 czerwca) na Służewcu.

Lana Del Rey, której pseudonim artystyczny jest połączeniem imienia hollywoodzkiej gwiazdy Lany Turner i nazwy Forda Del Rey, na muzycznej scenie pojawiła się dekadę temu, za sprawą singla "Video Games" i towarzyszącego mu teledysku.

Wokalistka w 2015 roku skończyła 30 lat. Swoje wokalne zdolności rozwijała od wczesnych lat - jako dziecko śpiewała w chórku kościelnym i na szkolnych uroczystościach. W wieku 14 lat uzależniła się od alkoholu, więc rodzice wysłali ją do prywatnej szkoły z internatem w Connecticut. Zanim wróciła do Nowego Jorku i porzuciła alkohol i pracowała jako fotomodelka.

Reklama

Karierę muzyczną zaczęła od pisania własnych piosenek i śpiewania ich w małych lokalnych klubach. W 2008 roku wydała swoją pierwszą EP-kę zatytułowaną "Kill Kill", a dwa lata później przeprowadziła się do Londynu. W 2011 roku światło dzienne ujrzał wspomniany teledysk "Video Games" do jej debiutanckiego singla. Klip, który sama zrealizowała (z fragmentów filmików znalezionych na Youtube) przyniósł jej globalny rozgłos.

Sprawdź tekst "Video Games" w serwisie Teksciory.pl!

Jej debiutancki album "Born To Die", rozszedł się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy i był jedną z najważniejszych i najlepiej sprzedających się płyt tamtego roku na świecie.

Kolejny album "Ultraviolence" sprzedał się w ponad milionowym nakładzie. Według Nielsen SoundScan szacowany nakład ze sprzedaży utworów Del Rey w samych Stanach Zjednoczonych wynosi 4,5 mln egzemplarzy. Lana jest drugą najczęściej odtwarzaną artystką w mediach strumieniowych Spotify w Stanach Zjednoczonych i trzecią najpopularniejszą artystką w tym serwisie na świecie.

We wrześniu 2015 roku ukazał się czwarty album Lany Del Rey zatytułowany "Honeymoon". Promowały go takie single, jak "High By The Beach", "Music To Watch Boys To" czy "Freak".

Sprawdź tekst "Freak" w serwisie Teksciory.pl!

W Polsce niezwykłą popularnością cieszył się melancholijny singel "Summertime Sadness". W muzyce Lany najważniejszy jest klimat, przywodzący na myśl muzykę i filmy lat 50., 60., stare Hollywood, elegancję i glamour.

Lana Del Rey rzadko występuje w Europie. Jej warszawski koncert jest jak na razie jednym z dwóch potwierdzonych występów w tym roku.

Gwiazda Orange Warsaw Festival 2016 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zaśpiewa w piątek. Na tę okazję fanklub amerykańskiej wokalistki szykuje kilka niespodzianek.

Akcje koncertowe przygotowane przez polski fanklub Lanaism na koncert Lany Del Rey:

Przedłużone owacje

Fani chcą podarować Lanie najbardziej huczne przywitanie, jakie potrafią zrobić. Po pierwszej piosence jak najdłuższe i najgłośniejsze owacje. Podczas ostatniego polskiego koncertu wokalistki Amerykanka na okrzyki fanów "Lana! Lana! Lana" zaczęła tańczyć.

Balony

Przygotowany został tysiąc czerwonych balonów w kształcie serc z tytułami albumów Lany - "Born To Die", "Paradise", "Ultraviolence" oraz "Honeymoon". Jako że nie jest znana setlista, organizatorki proszą uczestników, by zrobili to dokładnie przy rozpoczęciu trzeciej piosenki na koncercie - jakakolwiek by to nie była. Balony należy trzymać przez cały utwór.

Balony rozdawane będą w kolejce przed otwarciem festiwalu.

Baner "Welcome Back"

Specjalnie na tę okazję zamówiono baner przedstawiający fanklubową grafikę koncertową Lany z polską flagą oraz wielki napis "Welcome Back". Wywieszony zostanie na barierkach, gdy Lana wyjdzie na scenę i przywita się z tłumem.

Światła na "Video Games"

"Video Games" jest utworem, od którego wszystko się zaczęło. Debiutancki singel Lany, dzięki któremu Lana podpisała kontrakt z pierwszą, wielką wytwórnią płytową.

Organizatorzy proszą, by podczas tego utworu uczestnicy głośno śpiewali numer oraz włączyli w swoich telefonach latarki tak szybko, jak wybrzmią pierwsze słowa utworu.

Kwiaty

...czyli to, z czym Lana może kojarzyć się najbardziej. Jak podkreślają organizatorzy, interpretacja tej "akcji" jest dowolna - można ubrać wianki, wpleść pojedyncze kwiaty we włosy, ubrać się w kwiatowy, festiwalowy motyw, albo przynieść Lanie bukiet.

Prezent dla Lany

Jest to skromna paczka, którą fanklub chce ofiarować organizatorom koncertu, aby przekazali ją właśnie Lanie. W środku z pewnością znajdą się opaski koncertowe, motywy związane z koncertem, list od polskich fanów, grafiki stworzone przez Mateusz Kampa's Drawings oraz trzy płyty polskich wykonawców, które mają duże powiązanie z inspiracjami Lany oraz mogą się jej spodobać: Anna German, Czesław Niemen oraz zespół Hey. W planach jest również dołączenie tomiku polskiej poezji przetłumaczonej na język angielski.

O jakiejkolwiek zmianie czy aktualizacji fanklub informował będzie na bieżąco na facebookowym profilu Lanaism. Uwagi oraz własne propozycje można kierować w wiadomościach prywatnych do fanklubu.

Sprawdź tekst i tłumaczenie "Summertime Sadnees" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Lana Del Rey | Orange Warsaw