Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Jak i od kiedy głosować online na Sarę Egwu James?

Finał Eurowizji Junior 2021 odbędzie się już za kilka dni, więc coraz więcej osób zastanawia się, jak głosować online. Nasz kraj w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji Junior reprezentować będzie 13-letnia Sara Egwu James, która jest typowana jako jedna z faworytek do zwycięstwa na Eurowizji dla dzieci. Z którym numerem wystąpi Sara James? Kiedy i jak głosować na Polskę, aby zwiększyć naszą szansę na wygraną w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior? Czy głosowanie jest za darmo?

19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Junior we Francji zbliża się wielkimi krokami, więc fani Eurowizji poszukują informacji, jak głosować online na reprezentantkę Polski, Sarę James.

Sara Egwu James wystąpi w finale dziecięcej Eurowizji już w niedzielę 19 grudnia 2021 roku i jest typowana jako jedna z faworytek do zwycięstwa w tegorocznym konkursie. Transmisję na żywo będzie można oglądać w TVP1 oraz na oficjalnym kanale YouTube - Junior Eurovision o godzinie 16:00. 

Nasza reprezentantka, Sara James zaśpiewa na Eurowizji Junior w centrum La Seine Musicale w Paryżu piosenkę "Somebody". Swój głos warto na nią oddać jeszcze przed wielkim finałem, aby jak najbardziej zwiększyć szansę Polski na wygraną podczas Eurowizji Junior

Reklama

Od kiedy i jak można głosować na Sarę Egwu James, czy głosowanie jest za darmo, z którym numerem Sara Egwu James?

Eurowizja Junior 2021: Głosowanie online, wyniki Eurowizji Junior 2021

Wyniki Eurowizji Junior 2021 zależeć będą w dużej mierze od głosowania online widzów, które odbędzie się w dwóch turach za pośrednictwem specjalnej strony w internecie: vote.junioreurovision.tv lub jesc.tv, gdzie znajdziemy sekcję z głosowaniem oraz punktów przyznawanych przez jurorów. 

Punkty od widzów Eurowizji Junior to 50 procent wszystkich punktów, a głosy jury pozostała połowa ostatecznego wyniku. Wyniki Finału Eurowizji Junior 2021, który odbędzie się 19 grudnia, prawdopodobnie poznamy około godziny 18:30. 

Eurowizja Junior 2021: Jak głosować na Polskę? Od kiedy można głosować, zasady głosowania

Finał Eurowizji Junior 2021 odbędzie się, co prawda, dopiero w niedzielę 19 grudnia, ale głosy na Sarę Egwu James oraz innych uczestników konkursu będzie można oddawać już w piątek 17 grudnia. 

Głosowanie online rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa aż do dnia wielkiego finału Eurowizji Junior, a więc do niedzieli. Tuż przed rozpoczęciem transmisji z La Seine Musicale, o 15:59 nastąpi koniec pierwszej tury głosowania online.

Jakie są zasady głosowania podczas Eurowizji Junior? 

Aby głos był ważny, głosujący muszą wybrać trzy ulubione piosenki i wybrać opcję - VOTE. 

Czy można głosować na polską reprezentantkę - Sarę James? 

Tak, ponieważ według regulaminu dziecięcej Eurowizji, głosowanie na swój kraj jest dopuszczalne. Co ważne, z jednego urządzenia można oddać tylko jeden głos w trakcie każdego z dwóch etapów.

Druga tura głosowania online rozpocznie się tuż po zakończeniu ostatniego występu na żywo podczas transmisji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Dokładny moment, od którego ponownie będzie można oddawać głosy na Sarę Egwu James i innych uczestników Eurowizji, wskażą prowadzący. 

Głosowanie online, podczas którego ponownie wybiera się trzy ulubione piosenki, zakończy się po około 15 minutach. 

Eurowizja Junior 2021: z którym numerem Sara Egwu James

Sara James wystąpi na Eurowizji Junior z numerem 3. 

Według statystyk przez osiemnaście dotychczasowych edycji konkursu nikomu z młodych artystów nie udało się jeszcze wygrać z tym numerem. Polska reprezentantka ma jednak szansę zająć wysoką lokatę. 

Wynika to z faktu, że uczestnicy, którzy występowali jako trzeci w kolejności, na ogół zajmowali dość wysokie miejsca. Poza tym piosenka "Somebody" znajduje się bardzo wysoko w typach fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. 

Eurowizja Junior 2021: czy głosowanie jest za darmo?

Czy głosowanie online podczas Eurowizji Junior 2021 jest darmowe? 

Tak, oddawanie głosów na uczestników jest darmowe zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego etapu. 

Będziecie głosować online na Sarę James? 

Czytaj również:

Eurowizja Junior 2021: Malena z Armenii pokona Sarę James?

Eurowizja Junior 2021: Kim jest Sara Egwu James?

Eurowizja Junior 2021: Sara James pokazała, w czym wystąpi!

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama