The Voice Senior

Reklama

W TVP przypomniano o śmierci Witolda Paszta. Co ujawniła jego córka?

18 lutego odbył się finał czwartej edycji "The Voice Senior". Również 18 lutego, ale 2022 roku, zmarł trener show TVP oraz wokalista VOX – Witold Paszt. W rocznicę śmierci muzyka w TVP pojawiła się jego córka, która zapowiedziała premierę jego pośmiertnej piosenki.

18 lutego odbył się finał czwartej edycji "The Voice Senior". Również 18 lutego, ale 2022 roku, zmarł trener show TVP oraz wokalista VOX – Witold Paszt. W rocznicę śmierci muzyka w TVP pojawiła się jego córka, która zapowiedziała premierę jego pośmiertnej piosenki.
Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 roku /Kurnikowski /AKPA

Witold Paszt zmarł 18 lutego 2022 roku w wieku 68 lat. O śmierci popularnego wokalisty i osobistości telewizyjnej poinformowały jego córki - Natalia oraz Aleksandra.

"Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane" - pisała w oświadczeniu rodzina.

Reklama

Tydzień przed śmiercią Witold Paszt musiał zrezygnować z udziału w finale "The Voice Senior". Trenerzy programu oraz fani wokalisty nie przypuszczali, że kilka dni później gwiazdor nie poradzi sobie z chorobą. 

Jak uczczono pamięć Witolda Paszta w "The Voice Senior"?

Rok po jego śmierci, w trakcie finału czwartej edycji "The Voice Senior", nie zapomniano o zmarłym wokaliście. Gdy Rafał Brzozowski przypomniał o rocznicy, w studiu TVP nagle zapanowała smutna atmosfera

"Popatrzyłem na datę  i powiem poetycko, że zegarmistrz świata odmierza czas po swojemu. Wyobraźcie sobie, że dziś jest 18 lutego. Dokładnie rok temu dowiedzieliśmy się o śmierci Witolda Paszta" - mówił prowadzący. "Nie chcę się wierzyć" - mówił poruszony Piotr Cugowski.

Chwilę później pokazano natomiast fragment teledysku do pośmiertnej piosenki Witolda Paszta i VOX - "Razem" - która już w marcu ujrzy światło dzienne.

Nastroje uległy poprawie, gdy w studiu pojawiła się córka wokalisty - Natalia Paszt. "Cieszę się, że mogę tu być i że mogę się wreszcie uśmiechać" - zaczęła.

"Piosenka powstała jeszcze w trakcie pandemii i pomysł na teledysk powstał jeszcze w głowie taty. Wymyślił, aby fani ponagrywali siebie, co robią w trakcie lockdownu. Piosenka z różnych względów była schowana w szufladzie aż postanowiłam ją wydać i fanów również zaprosić do teledysku, tylko teraz poprosiliśmy ich, aby pokazali, jak bawią się do muzyki VOX-u. Aby wzięli udział w pożegnalnej piosence zespołu" - opowiadała o utworze.

"Kochał ludzi, kochał być wśród ludzi. Uwielbiał kontakt z ludźmi. Był bardzo empatycznym człowiekiem i myślę, że to był program dla niego" - mówiła jego córka, pytana, dlaczego Paszt tak bardzo lubił "The Voice Senior".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Voice Senior | Witold Paszt | Natalia Paszt | TVP | VOX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy