Mam talent

Reklama

Szokujące wyniki "Mam talent"! Widzowie cały czas piszą tylko o jednej finalistce

Decyzją telewidzów zwycięzcą 18. edycji "Mam talent" w USA został pochodzący z Włoch Adrian Stoica i jego pies Hurricane. Dla wielu obserwatorów wyniki głosowania są wręcz szokujące, bo niemal wszyscy wskazywali na wokalistkę Putri Ariani, która zachwyciła w przeboju Eltona Johna.

Decyzją telewidzów zwycięzcą 18. edycji "Mam talent" w USA został pochodzący z Włoch Adrian Stoica i jego pies Hurricane. Dla wielu obserwatorów wyniki głosowania są wręcz szokujące, bo niemal wszyscy wskazywali na wokalistkę Putri Ariani, która zachwyciła w przeboju Eltona Johna.
Jurorzy "Mam talent" również byli mocno zaskoczeni wynikami /

Za nami finałowy odcinek 18. edycji "Mam talent" w USA. Uczestników oceniali Simon Cowell, Sofia Vergara, Heidi Klum i Howie Mandel.

O główną nagrodę rywalizowali: 82nd Airborne Chorus, Adrian Stoica and Hurricane, Ahren Belisle, Anna DeGuzman, Avantgardey, Chibi Unity, Lavender Darcangelo, Murmuration, Mzansi Youth Choir, Putri Ariani oraz Ramadhani Brothers.

Reklama

Największy zachwyt wśród internautów wywołała wokalistka i pianistka Putri Ariani (jej występ odtworzono ponad 3,3 mln razy, dla porównania jeszcze tylko jeden finalista - taneczna grupa Avantgardey z Japonii - przekroczył ponad 1 mln odsłon).

W finale pochodząca z Indonezji Putri Ariani sięgnęła po przebój "Don't Let The Sun Go Down On Me" Eltona Johna (posłuchaj!). Wszyscy jurorzy oklaskiwali ją na stojąco. Simon Cowell - który podczas przesłuchań obdarował ją Złotym Przyciskiem gwarantującym awans do półfinałów - wprost nazwał ją "diamentem". "Spełniaj swoje marzenia" - dodał juror.

Wyniki głosowania publiczności poznaliśmy w programie wyemitowanym 27 września. W ostatnim odcinku finaliści występowali w towarzystwie gwiazd. Na scenie pojawili się dodatkowo m.in. Thirty Seconds To Mars (u boku Chibi Unity oraz Ramadhani Brothers), Jason Derulo (razem z Anną DeGuzman oraz Murmuration), Diane Warren, Jon Batiste oraz Leona Lewis. Dodatkowo w roli gości zaprezentowała się taneczna grupa Mayyas z Libanu, która wygrała poprzednią edycję show.

Ku wielkiemu zaskoczeniu do ścisłej trójki decyzją widzów zakwalifikowali się pochodzący z Włoch Adrian Stoica z psem Hurricane, magiczka Anna DeGuzman oraz taneczna grupa Murmuration. Uznawana za faworytkę Putri Ariani ostatecznie zakończyła rywalizację jako "wielka finalistka" (czyli miejsca 4-5., razem z Ramadhani Brothers). Ostatecznie zwycięzcą został Adrian Stoica i Hurricane.

"Zrobiliśmy to! To niesamowite! Dziękujemy za wyrazy miłości i wsparcie" - napisał Stoica, który ma na koncie m.in. półfinał włoskiego "Mam talent" (2017) i dwukrotny udział w rumuńskiej edycji show (2018, 2022) oraz sześć tytułów w mistrzostwach świata we frisbee dla psów.

W komentarzach pod nagraniem z ogłoszenia wyników dominują jednak gratulacje dla Putri Ariani, niewiele głosów dotyczy zwycięzcy, nie mówiąc już o kompletnie pominiętej Annie DeGuzman, która zajęła drugie miejsce i stała na scenie obok Adriana i jego psa.

"Putri nie wygrała, ale ten konkurs zmieni jej życie na lepsze", "Najbardziej jestem dumny z Putri za bycie OGROMNĄ INSPIRACJĄ", "Gratulacje dla Putri Ariani - jest zwyciężczynią w naszych sercach", "Jej talent zasługiwał na wygraną", "Szokujący rezultat", "Dziękujemy Simonowi Cowellowi za przedstawienie Putri światu", "Putri pozostanie w naszych sercach na zawsze" - czytamy w komentarzach internautów.

"Mam talent": Kim jest Putra Ariani?

Indonezyjska pianistka i wokalistka jeszcze jako dziecko wystartowała w "Mam talent" w swoim kraju. W 2014 roku wygrała cały konkurs i zdobyła ogromną popularność w tamtym regionie.

Ariani zgłosiła się do 18. edycji "Mam talent" w USA, aby ponownie udowodnić, że może spełniać swoje pasje, mimo problemów zdrowotnych. Wokalistka jest niewidoma. "Ludzie często patrzą na mnie przez pryzmat mojej niepełnosprawności, a nie jak na muzyka. Jednak na scenie czuję się jak wielka gwiazda" - wyznała.

W półfinale na żywo Putri wykonała wielki przebój U2 "I Still Haven't Found What I'm Looking For". Ariani otrzymała największe owacje wieczoru, a Simon Cowell przyznał, że brakuje mu słów, by opisać to, co właśnie zobaczył na scenie. Pozostali jurorzy również nie szczędzili zachwytów ("Prawdopodobnie tak brzmią anioły, gdy śpiewają" - mówiła Heidi Klum).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mam Talent
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama