Mam talent
Reklama

Rozczarowana Chylińska tylko westchnęła. Niesamowity zwrot akcji w "Mam talent"

"Ale ja ich zaraz zjadę..." - mówiła rozczarowana Agnieszka Chylińska w trakcie występu alternatywnej grupy Widuto. Później jednak doszło do niesamowitego zwrotu akcji, kiedy jurorka poprosiła zespół o kolejny numer.

"Ale ja ich zaraz zjadę..." - mówiła rozczarowana Agnieszka Chylińska w trakcie występu alternatywnej grupy Widuto. Później jednak doszło do niesamowitego zwrotu akcji, kiedy jurorka poprosiła zespół o kolejny numer.
Agnieszka Chylińska podczas występu Widuto w "Mam talent" /TVN

Za nami ostatni castingowy odcinek programu "Mam talent". W 15. sezonie show obok Agnieszki Chylińskiej występy uczestników oceniają Julia Wieniawa oraz Marcin Prokop (dotychczas prowadzący "Mam talent"). Rolę prowadzących przejęli natomiast Agnieszka Woźniak-Starak oraz Jan Pirowski z Radia Eska.

Reklama

W sobotnim odcinku poznaliśmy ostatnich uczestników etapu castingowego, po którym jurorzy ogłosili listę 40 półfinalistów. Piątka z nich to zdobywcy Złotych Przycisków od trójki jurorów i dwójki prowadzących.

"Mam talent": Marcin Prokop i jego Złoty Przycisk

Na scenie pojawiła się m.in. grupa Widuto, która swoją muzykę określa jako "totalną alternatywą". W programie zaprezentowała swoją wersję przeboju "Roads" zespołu Portishead. Wybór nagrania nie przypadł do gustu Agnieszce Chylińskiej - jej rozczarowana mina mówiła więcej niż słowa.

"Ale ja ich zaraz zjadę..." - stwierdziła w trakcie występu, jednak zdecydowała się dać grupie drugą szansę, prosząc o autorski utwór. Widuto sięgnęli po numer "On zna".

"To jest moja pierwsza edycja w tej roli, jako jurora. Kiedy zapytano mnie, czego będę tutaj szukał, to powiedziałem, że będę szukał prawdy, autentyczności (...) Gdyby to był wasz singel, to chciałbym usłyszeć resztę waszej płyty" - skomentował Marcin Prokop, który wcisnął Złoty Przycisk, dając formacji bezpośredni awans do półfinałów.

Decyzja jurora zaskoczyła wielu internautów, którzy nie kryli krytycznych uwag na oficjalnym profilu "Mam talent". "Bez przesady z tym złotym przyciskiem", "Totalna wtopa pana Marcina", "W takim razie niech każdy uczestnik wystąpi dwa razy i ocenimy lepszy występ... Złoty przycisk to totalne nieporozumienie!" - czytamy.

Nie brak jednak głosów broniących Widuto. "Piękny głos, cudny tekst", "I to jest to. Inność, prawdziwość, wrażliwość i wewnętrzne ja. Czyste a zarazem porażające", "Poezja dla uszu" - to komentarze chwalące występ tria.

"Mam talent": Kim jest Widuto?

Zespół powstał w 2021 roku z inicjatywy rodzeństwa - Natalii (wokal) i Mateusza Widuto (gitara elektryczna). Zaczęło się od spontanicznej sesji improwizacyjnej w rodzinnym domu na wsi w Kalnie, gdzie w jedno popołudnie napisali utwór "Ćmienie". Do grupy niedługo później dołączył grający na gitarze akustycznej Wiktor Chołody. Każdy z członków zespołu jest związany z muzyką od wielu lat, osobno osiągali mniejsze i większe sukcesy przed rozpoczęciem działalności jako Widuto. Mateusz i Wojciech są samoukami i zaczęli grać na gitarach jako nastolatkowie, Natalia śpiewa od czasów szkoły podstawowej.

Wojciech współpracował m.in. z Maćkiem Musiałowskim, a Natalia dzieliła scenę z Wojciechem Cugowskim. Na co dzień członkowie tria zajmują się dziedzinami nie związanymi z muzyką: Natalia jest ghostwirterką, Mateusz - informatykiem, a Wojtek - nauczycielem.

"Mam talent" - kto awansował do półfinałów?

Bartek Wasilewski
Olivia Hausner
Natalia Sacharczuk
Alicja Andrukajtis i Muza
Widuto

Damian Olejniczak
Swagg
Kamila Miszta
Maciej Pęda
Anka "Hulanka" Dzilińska
Zarina Zaradna
Lena Baihush
Tomasz Jusza
Jakub Olejnik
Karolina Majewska
Liwia Łaszewska
Nina Stec
Oliwia Miś
Falochron
Teo Tomczuk
TOM THE SPICE
Konstancja Iwańczyk
Teddy's Army
Zosia Sylwestrowicz i Franciszek Dubiel
Oliwia Prędki
Mikołaj Penar
Nesemos Dance Studio
Denys Zhygaltsov
Aleksandra Jurga i Marcin Zaprawa
Anna Kawiak
Vitalii Yarchuk
Filip Drogos
Tymoteusz Sobczyk
Tymon Głapiński
Katrina Asfardi
MultiVisual + Astranate
Michał Skubida "Skubi
Duo Timofeevu
Igor Bezdieniezhnykh
Beniamin Niedźwiedź "Bearjamin".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mam Talent | Agnieszka Chylińska | Marcin Prokop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy