Mam talent
Reklama

"Mam talent": Łukasz Drapała (Chemia, Chevy) podbił serca jurorów!

W ostatnim castingowym odcinku w programie "Mam talent" na scenie pojawi się 40-letni Łukasz Drapała, wokalista znany z grup Chemia czy Chevy. Na scenie zaprezentuje swój autorski utwór "Nienawidzę", a po minach jurorów możemy się zorientować, że zachwytów będzie co nie miara.

W ostatnim castingowym odcinku w programie "Mam talent" na scenie pojawi się 40-letni Łukasz Drapała, wokalista znany z grup Chemia czy Chevy. Na scenie zaprezentuje swój autorski utwór "Nienawidzę", a po minach jurorów możemy się zorientować, że zachwytów będzie co nie miara.
Łukasz Drapała w programie "Mam talent" /TVN

W sobotę zobaczymy ostatni odcinek castingowy. Widzowie "Mam talent" poznają też listę półfinalistów 13. edycji show.

Przypomnijmy, że uczestników oceniają Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i tancerz Jan Kliment, który w składzie jury zastąpił Agustina Egurrolę. Kolejną zmianą personalną jest nowy współprowadzący - u boku Marcina Prokopa występuje komik i standuper Michał Kempa (pojawił się za Szymona Hołownię, który zdecydował się wejść do polityki).

Nowe zasady w "Mam talent". Co się zmienia?

Produkcja programu przygotowała pewne poprawki w regulaminie, które mają uatrakcyjnić format. Wprowadzony zostanie tzw. platynowy przycisk. Dzięki niemu, wybrana przez jury w czasie półfinałów osoba dostanie się bezpośrednio do finału.

Reklama

Ponadto drugą zmianą jest też dzika karta - czyli przepustka do finału dla osoby, która odpadła w półfinałach, ale zdobyła największą liczbę głosów od widzów.

Przypomnijmy, że nadal funkcjonuje złoty przycisk (w sumie pięć - od jurorów i prowadzących), dający awans uczestnikowi bezpośrednio do odcinków na żywo.

"Mam talent": Kim jest Łukasz Drapała?

Na castingu swoich sił postanowił spróbować 40-letni Łukasz Drapała, dobrze znany na rockowej scenie. Obecnie jest wokalistą grup Chemia oraz Chevy, śpiewał też w projekcie gitarzysty Kuby Płucisza, pierwszego lidera zespołu IRA.

Założycielem grupy Chemia jest gitarzysta Wojciech Balczun, od czerwca 2016 r. do sierpnia 2017 r. prezes Kolei Ukraińskich, wcześniej prezes PKP Cargo i prezes rady nadzorczej Polskich Lini Lotniczych LOT.

Pierwszym wokalistą rockowej formacji był wspierający w chórkach Patrycję Markowską Marcin Koczot, z którym Chemia nagrała debiutancki album "Dobra Chemia" (2010). Po jego odejściu i zastąpieniu przez Łukasza Drapałę grupa wydała reedycję debiutu pod tytułem "O2", na której utwory w wersjach polskich i angielskich zaśpiewał już nowy wokalista.

Z Drapałą w składzie zespół wydał EP-kę "In the Eye" (2012), płyty "The One Inside" (2013) i "Let Me" (2015). Jesienią 2016 r. pojawił się komunikat, że Chemia czasowo zawiesza działalność.

Spowodowane było to odejściem Łukasza Drapały (skupił się na swoim projekcie Chevy) i zmianą zasad współpracy z gitarzystą Maciejem Mąką (m.in. Chylińska, Maciej Balcar). Następcą Drapały został Mariusz "Mario" Dyba, znany telewizyjnej publiczności z m.in. "The Voice of Poland" i "Must Be The Music", który wówczas pojawił się w "Idolu". Ostatecznie Dyba wygrał muzyczny program Polsatu.

Sprawdź tekst "Gotta Love Me" w serwisie Teksciory.pl!

W marcu 2018 r. Drapała ostatecznie powrócił do zespołu Chemia, równocześnie działając pod szyldem Łukasz Drapała & Chevy. Z tym drugim projektem w 2019 r. wydał debiutancki album "Potwory". Z tej płyty pochodzi utwór "Nienawidzę", który Łukasz zaśpiewał w "Mam talent".

Sprawdź tekst utworu "Nienawidzę" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mam Talent | Łukasz Drapała | Chemia | Chevrolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy