Eurowizja Junior 2019

Reklama

Eurowizja Junior 2019: Wiemy, jako która wystąpi Polska. Zobacz zdjęcia z ceremonii otwarcia!

18 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się ceremonia otwarcia tegorocznej Eurowizji Junior. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że Viki Gabor z Polski podczas finałowego koncertu, który odbędzie się 24 listopada, wystąpi jako 11. Na scenie zaprezentowali się też wszyscy z uczestników. Wydarzenie transmitowane było na polskiej stronie Eurowizji.

18 listopada w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się ceremonia otwarcia tegorocznej Eurowizji Junior. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że Viki Gabor z Polski podczas finałowego koncertu, który odbędzie się 24 listopada, wystąpi jako 11. Na scenie zaprezentowali się też wszyscy z uczestników. Wydarzenie transmitowane było na polskiej stronie Eurowizji.
Mateusz Szymkowiak i Roksana Węgiel wylosowali dla Viki Gabor numer 11. /Łukasz Kalinowski /East News

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk rozpoczął ceremonię otwarcia Eurowizji Junior, odśpiewując oficjalny motyw muzyczny konkursu ("Te Deum").

Po krótkim wstępie na scenie pojawił się Mateusz Szymkowiak, prowadzący dzisiejszego wydarzenia i przedstawił 19 uczestników koncertu Eurowizji Junior. Lista w kolejności alfabetycznej w języku angielskim prezentuje się następująco:

Isea Çili "Mikja ime fëmijëri" (Albania)
Karina Ignatyan "Colours Of Your Dream" (Armenia)
Jordan Anthony "We Will Rise" (Australia)
Liza Misnikova "Pepelny (Ashen)" (Białoruś)
Carla "Bim Bam Toi" (Francja)
Giorgi Rostiashvili "We Need Love" (Gruzja)
Anna Kearney "Banshee" (Irlandia)
Marta Viola "La Voce Della Terra" (Włochy)
Yerzhan Maxim "Armanyńnan Qalma" (Kazachstan)
Eliana Gomez Blanco "We Are More" (Malta)
Mila Moskov "Fire" (Macedonia Północna)
Viki Gabor "Superhero" (Polska) - sprawdź!
Joana Almeida "Vem Comigo (Come With Me)" (Portugalia)
Tatiana Mezhentseva i Denberel Oorzhak "A Time For Us" (Rosja)
Darija Vračević "Podigni Glas (Raise Your Voice)" (Serbia)
Melani Garcia "Marte" (Hiszpania)
Matheu "Dans Met Jou" (Holandia)
Sophia Ivanko "The Spirit of Music" (Ukraina)
Erin Mai "Calon yn Curo (Heart Beating)" (Walia).

Reklama

Po prezentacji uczestników na scenie pojawili się prezes TVP Jacek Kurski oraz Jon Ola Sand z Europejskiej Unii Nadawców.

"To coś więcej niż konkurs piosenki. To dla was ogromna przygoda. Macie szansę na zaprezentowanie się na tej wielkiej scenie" - mówił Jacek Kurski bezpośrednio do uczestników oraz życzył wszystkim powodzenia.

Nie zabrakło również przedstawicieli województwa śląskiego (członek zarządu województwa - Izabela Domogała) oraz miasta Gliwice (pełniący funkcję prezydenta Janusz Moszyński).

Po członkach lokalnych władz scenę opanowali młodzi wolontariusze z wszystkich biorących udział krajów. Mateusz Szymkowiak zachęcił ich do grupowego okrzyku "Share The Joy", czyli oficjalnego hasła tegorocznej Eurowizji Junior.

Następnie dla uczestników Eurowizji wystąpili znani z "The Voice Kids" 4Dreamers. Grupę tworzą Jakub Szmajkowski, Mateusz Gędek, Maksymilian Więckowski i Tomasz Gregorczyk. Boysband wykonał piosenkę "Inapropro".

Sprawdź tekst piosenki "Inapropro" w serwisie Teksciory.pl!

Która wystąpi Polska na Eurowizji Junior 2019?

Jednym z najważniejszych momentów ceremonii otwarcia było losowanie kolejności występów podczas niedzielnego koncertu. Na początku dowiedzieliśmy się, że Viki Gabor reprezentująca Polskę wystąpi jako 11. Pierwszy podczas finałowego konkursu zaśpiewa przedstawiciel Australii - Jordan Anthony. Jako ostatnia na scenie pojawi się Darija Vračević z Serbii. W losowaniu udział wzięła zeszłoroczna zwyciężczyni Eurowizji dla dzieci - Roksana Węgiel.

Ostatni segment ceremonii otwarcia to przekazanie sobie prezentów między poszczególnymi uczestnikami konkursu. Całość zakończył występ Roksany Węgiel z piosenką "Share The Joy", stworzoną przez Gromee’ego.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Viki Gabor | Eurowizja Junior 2019 | TVP | Gliwice | Jacek Kurski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy