Eurowizja 2023
Reklama

Eurowizja 2023. Fani konkursu wybrali swojego zwycięzcę. Ile punktów dostała Blanka?

Eurowizja 2023 już niedługo. Poznaliśmy wyniki OGAE Poll 2023, czyli międzynarodowego plebiscytu fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyniki Polski nie są obiecujące.

Eurowizja 2023 już niedługo. Poznaliśmy wyniki OGAE Poll 2023, czyli międzynarodowego plebiscytu fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Wyniki Polski nie są obiecujące.
Blanka reprezentuje Polskę podczas Eurowizji /Kurnikowski /AKPA

Podczas Eurowizji 2023 Polskę reprezentuje Blanka z utworem "Solo". "Czuję się świetnie. Czuję się gotowa, czuję się spokojna. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak, jak sobie to zaplanowaliśmy!" - powiedziała tuż przed wylotem, dodając, że w ostatnim czasie bardzo wspierała ją rodzina i najbliżsi znajomi.

Od 16 lat fani Eurowizji mogą głosować na swoich faworytów w głosowaniu OGAE. Każdy kraj przyznaje oceny w eurowizyjnej skali: 1-8, 10 i 12 punktów. Do tej pory pięciokrotnie zdarzyło się, że zwycięzca plebiscytu OGAE wygrał Konkurs Eurowizji. 

Reklama

W tym roku punkty przyznały 42 oddziały Stowarzyszenia OGAE. Na pierwszym miejscu - z liczbą 423 punktów - znalazła się reprezentantka Szwecji, Loreen z piosenką "Tattoo". Za nią znalazł się Käärijä z Finlandii, który na konkurs przygotował utwór "Cha Cha Cha" - głosujący przyznali mu 394 punktów. Na podium znalazła się też Francuzka La Zarra z 302 punktami.

Eurowizja 2023. Jakie szanse ma Blanka?

W tegorocznym głosowaniu aż osiem krajów nie dostało ani jednego punktu. W tym gronie nie znalazła się Polka, jednak wynik naszej reprezentantki też nie jest imponujący - Blance przyznano zaledwie dwa punkty. To oznacza, że znalazła się na 25. miejscu, ex aequo z reprezentacjami Niemiec i Malty. 

Eurowizja 2023 - szczegóły

Eurowizja rozpocznie się 9 maja, kiedy to w pierwszym półfinale zaprezentuje się 15 reprezentantów. Drugi półfinał, ten, w którym wystąpi Blanka, odbędzie się 11 maja. Finał zaplanowany jest na 13 maja. Konkurs odbędzie się w w hali Liverpool Arena.

Zobacz także:

Blanka w finale "The Voice Kids". Tak będzie wyglądał jej występ na Eurowizji?

Elżbieta Zapendowska nie ma litości dla Blanki. "Kompletna beznadzieja"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja 2023 | Blanka Stajkow
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy