Eurowizja 2022
Reklama

Eurowizja 2022: Kto zostanie reprezentantem Polski? Gdzie oglądać koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!"?

W najbliższą sobotę 19 lutego, odbędą się polskie preselekcje do Eurowizji 2022. Zobacz kto wystąpi podczas koncertu i gdzie można będzie go zobaczyć!

W najbliższą sobotę 19 lutego, odbędą się polskie preselekcje do Eurowizji 2022. Zobacz kto wystąpi podczas koncertu i gdzie można będzie go zobaczyć!
Krystian Ochman może zostać reprezentantem Polski podczas Eurowizji /ForumGwiazd /Agencja FORUM

Przypomnijmy, że początkowo Telewizja Polska planowała wyłonić artystę, który będzie reprezentował nasz kraj na Eurowizji w 2022 roku już 3 stycznia. Następnie datę wyboru zmieniono na 15 stycznia.

Na trzy dni przed datą ogłoszenia wykonawców w sieci pojawiły się informacje, że kierownictwo TVP zmieniło zdanie i zorganizowany zostanie specjalny koncert, na którym wyłoniony zostanie polski reprezentant. Te doniesienia potwierdził ostatecznie Jacek Kurski

14 stycznia TVP ujawniła listę wykonawców, którzy wystąpią w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022.  Poznaliśmy też utwory, z którymi będą walczyć o wyjazd do Turynu. 

Reklama

Eurowizja 2022: Polskie preselekcje. Kiedy i gdzie oglądać?

Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" odbędzie się 19 lutego o godzinie 20:00. Zostanie on podzielony na 2 części (20:00-21:00 oraz 21:00-22:00)

Transmisję z koncertu można będzie obejrzeć na antenie TVP2 oraz TVP Polonia. Internauci mogą skorzystać z serwisu TVP VOD, gdzie program także będzie transmitowany.

Uczestnicy Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji to:

1. Ania Byrcyn - "Dokąd?"
2. Daria - "Paranoia"
3. Emila Dębska (Mila) - "All I Need"
4. Karolina Lizer - "Czysta woda"
5. Karolina Stanisławczyk & Chika Toro - "Move"
6. Kuba Szmajkowski - "Lovesick"
7. Lidia Kopania - "Why Does It Hurt"
8. Krystian Ochman - "River"
9. Julia & Wiktoria Szlachta - "Drogowskazy"
10. Unmute - "Głośniej niż decybele".

Kto poprowadzi koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!"?

Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" poprowadzą Rafał BrzozowskiIda Nowakowska oraz Małgorzata Tomaszewska. Za kulisami pojawią się także dziennikarz Marek Sierocki i Aleksandra Sikora.

Kto wystąpi podczas polskich preselekcji do Eurowizji?

Oprócz wykonawców nominowanych do walki o reprezentowanie Polski podczas Eurowizji, w czasie koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" zobaczymy też występy specjalne. Na scenie zaprezentują się m.in. byli reprezentanci Polski w konkursie.

Podczas koncertu wystąpią:

Justyna Steczkowska, reprezentantka Polski podczas Eurowizji 1995
Kasia Moś, reprezentantka Polski podczas Eurowizji 2017
Rafał Brzozowski, reprezentant Polski podczas Eurowizji 2021
Sara James, laureatka drugiego miejsca podczas Eurowizji Junior 2021
Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019
Blue Cafe, reprezentanci Polski podczas Eurowizji 2004
Ell i Nikki, zwycięzcy konkursu Eurowizja 2011

Jak głosować?

Reprezentant zostanie wyłoniony dzięki sumie głosów jurorskich oraz głosów publiczności. W ramach koncertu zostanie uruchomiony system teległosowania, dzięki czemu prawo współdecydowania będzie miała również publiczność zgromadzona przed telewizorami.W składzie jury znajdą się: wokalistka Halina Frąckowiak (posłuchaj!), dziennikarz muzyczny Marek Sierocki, dyrektor programowy TVP Krystian Kuczkowski, dyrektor programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy oraz muzyk i kompozytor Szymon Orłowski.

Przypomnijmy, że Sierocki komentował Eurowizję 2021 w Rotterdamie i Eurowizję Junior 2021 w Paryżu, a także od jesieni 2021 r. prowadzi "Szansę na sukces".

Eurowizja 2022: Kiedy i gdzie się odbędzie?

Eurowizja 2022 odbędzie się w dnia 10-14 maja 2022 roku w Turynie. 

Podczas konkursu wystąpi 41 państw. W półfinałach usłyszymy zatem łącznie 36 propozycji (kraje tzw. Wielkie Piątki - Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy mają zapewniony start w finale), a w finale wyłącznie 25. 

Do konkursu powróciły Armenia i Czarnogóra.

W wyniku losowania Polska wystąpi w drugiej części drugiego półfinału. W niej poza uczestnikami głosują Hiszpania, Niemcy i Wielka Brytania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ochman | Daria | Unmute | Emilia Dębska | Karolina Lizer | Kuba Szmajkowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy