Reklama

Wycofali się z festiwalu w Opolu!

Formacja Nieżywych Schabuff wycofała się z konkursu premier, który odbędzie się podczas festiwalu Opole 2008. Ma to związek z zarzutami złamania przez grupę regulaminu konkursu.

W owym regulaminie znalazł się następujący punkt:

Reklama

"5. Nadesłane utwory nie mogą być publikowane i prezentowane publicznie przed dniem 14 maja 2008 r."

To właśnie ten punkt wywołał sporo kontrowersji w przypadku Formacji Nieżywych Schabuff.

W oświadczeniu przesłanym naszej redakcji czytamy:

W odpowiedzi na pojawiające się w mediach zarzuty o złamaniu przez nas, zespół Formacja Nieżywych Schabuff, regulaminu konkursu "Premiery" KFPP Opole 2008, w porozumieniu z organizatorem plebiscytu, TVP 1 oraz naszym wydawcą, firmą Dream Music, zdecydowaliśmy o wycofaniu utworu "Ławka" z tegorocznego konkursu "Premiery".

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informacje, że nagranie naszego występu na koncercie charytatywnym "Dzień Kotana" (z dn. 15 września 2007 ) jest dowodem na złamanie regulaminu konkursu "Premiery". W odpowiedzi wyjaśniliśmy, że utwór słowno-muzyczny zgłoszony do tegorocznego plebiscytu, został ukończony w kwietniu 2008, a wykonanie z 15 września 2007 jest wyłącznie szkicem pracy, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku nad utworem "Ławka" i naszą najnowszą płytą pt. "24H".

Dodam również, że świadomi zapisów w regulaminie "Premiery" KFPP 2008, przy wszelkich naszych działaniach, dbaliśmy o to, by utwór "Ławka", nie pojawił się we fragmentach lub całości w żadnym publicznym obiegu przed 14 maja 2008. Oficjalna premiera singla odbyła się na w dn. 14 maja 2008. Zaznaczę również, że cel naszego występu na koncercie "Dzień Kotana" w dn. 15 września 2007 miał charakter czysto charytatywny - zebrane fundusze wspierały Centrum Samotnej Matki "Bajka". Chcieliśmy jak zawsze wspomóc, organizowane przez TVP wydarzenie o charakterze prospołecznym. Tym bardziej jest nam przykro, że mogło to spowodować jakiekolwiek komplikacje związane z tegorocznym konkursem TVP "Premiery" KFPP Opole.

Pomagając innym, nie spodziewaliśmy się, że możemy zaszkodzić samym sobie. Na koniec, chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy oddali do dnia dzisiejszego głosy na naszą piosenkę, "Ławka" w plebiscycie "Premiery" KFPP Opole.

Z poważaniem, Olek Klepacz
Lider zespołu Formacja Nieżywych Schabuff

Zobacz teledyski Formacji Nieżywych Schabuff na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: festiwal | wycofany | TVP | ławka | Opole | Formacja Nieżywych Schabuff

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama