Reklama

Reklama

Urszula myśli o przemijaniu

Po 9-letniej ciszy z nową płytą "Dziś już wiem" powróciła Urszula. - Jestem pełna dobrych przeczuć - mówi INTERIA.PL wokalistka.

Po wydaniu płyty "Udar", a właściwie po śmierci życiowego i artystycznego partnera Stanisława Zybowskiego (2001), wokalistka usunęła się w cień. Grywała koncerty, sporadycznie pojawiała się na większych imprezach (na przykład jubileuszu Budki Suflera, u boku której rozpoczynała karierę), wydawała płyty z największymi przebojami i przyjmowała nagrody "za całokształt".

Jednak nie przeszła na przedwczesną muzyczną emeryturę, lecz cały czas w jej domowym studiu powstawały nowe piosenki.

"Jestem pewna, że zarówno mi, jak i fanom, była potrzebna właśnie taka płyta, jak 'Dziś już wiem'. Przejściowa, niezbyt szokująca... To zapis czasu myślenia o przemijaniu, o ulotności rzeczy. Nagrywałam tę płytę myśląc głównie o sobie, więc to jest przede wszystkim płyta dla takich dziewczyn jak ja. Normalnych. A jak fajne, normalne dziewczyny będą tego słuchać, to i chłopaki za nimi przyjdą" - opowiada Urszula.

Reklama

Posłuchaj piosenek Urszuli z nowej płyty w serwisie Muzzo.pl!

Album "Dziś już wiem" Urszula nagrała pomocą przyjaciół. Kierownikiem muzycznym jej zespołu i producentem został gitarzysta Maciej Gładysz, kiedyś prawa ręka Zybowskiego (wcześniej znany m.in. z grup Human i IRA). Nowe utwory skomponowali m.in. Łukasz Pilch (gitarzysta Budki Suflera), Mikis Cupas (Wilki) i Sebastian Piekarek (Doda, IRA, Bracia, Kasia Kowalska ), a teksty do nich napisali, oprócz samej wokalistki, Krzysztof Jaryczewski (były frontman Oddziału Zamkniętego), Beata Kozidrak, Luiza Staniec, Maciej Winogordzki (Vino) i Grzegorz Walczak.

- Mogę się powołać na Jana Nowickiego, który powiedział, że przemijanie jest zawsze i koniec jest nam przypisany. Jeśli ktoś nie myśli o tym, to po prostu jest idiotą - śmieje się Urszula w rozmowie z INTERIA.PL.

Do promocji wybrano utwory "Dziś już wiem""Każdy z nas ma". Ten pierwszy jest Urszuli najbliższy.

- Jest to dla Stasia, wszystko to przenika całą płytę, ten czas, kiedy wybierałam materiał. Człowiek jest na tyle silną istotą, że często przy pomocy swoich bliskich da sobie radę nawet w bardzo ciężkiej sytuacji, nie trzeba się załamywać. Te siły są w nas, jest to możliwe - podkreśla na koniec wokalistka.

Oto szczegóły płyty "Dziś już wiem":

1. Ten drugi
2. Każdy z nas ma
3. Dziś już wiem
4. Skaczę na dach
5. Zostawiaj mi
6. Blues mimo to
7. A kiedy
8. Bajka
9. Kayla
10. Wstaje nowy dzień
11. Dziś już wiem (remix).

Zobacz teledyski Urszuli na stronach INTERIA.PL.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy