Tomasz Szczepanik (Pectus) i jego "Miecz miłości". Sprawdźcie piosenkę do animowanej wersji "Quo Vadis"

"Gorąco zachęcam do odsłuchania piosenki 'Miecz miłości'" - tak Tomasz Szczepanik promuje utwór, który zaśpiewał na potrzeby animowanego filmu "Quo Vadis". Będzie to siódma w historii, ale pierwsza wykonana techniką animacji historia oparta na motywach powieści Henryka Sienkiewicza.

Tomasz Szczepanik zaśpiewał piosenkę do nowej wersji "Quo Vadis"
Tomasz Szczepanik zaśpiewał piosenkę do nowej wersji "Quo Vadis"AKPA

25 października do kin trafi pełnometrażowy animowany film oparty na motywach powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis". Będzie siódma w historii, ale pierwsza wykonana techniką animacji. Film w reżyserii Aniry Wojan i Roya Sukankana zapowiadany jest jako produkcja dla całej rodziny - mogą go oglądać dzieci od 10. roku życia.

Animowane "Quo Vadis" to międzynarodowa koprodukcja Polski, Indii, Wielkiej Brytanii, Francji i Litwy w 120. rocznicę przyznania Nagrody Nobla Sienkiewiczowi. Całość została sfinansowana przez prywatnych inwestorów.

Nowa wersja "Quo Vadis". Kto śpiewa w piosence "Miecz miłości"?

W polskiej wersji językowej pojawili się: Małgorzata Kożuchowska (w roli Eunice), Michał Milowicz (Petroniusz), Michał Koterski (Neron) oraz Jarosław Boberek (Chilon).

Muzykę do filmu i piosenki, które w nim usłyszymy, stworzyli polscy i zagraniczni artyści: Fabien Curtis, Tomasz Szczepanik (wokalista grupy Pectus), Marcin Nierubiec, raperzy Afu-ra i Sobota, Neil Mukherjee, Dariusz Malejonek (lider zespołu Maleo Reggae Rockers), Marcin i Lidia Pospieszalscy, a także znany z YouTube'a duet The Dziemians.

Do promocji wybrano piosenką "Miecz miłości" (sprawdź!), którą wykonuje Tomasz Szczepanik, lider Pectus i były trener "The Voice Senior". Razem z nim utwór skomponował Marcin Nierubiec, mający na koncie współpracę z m.in. Dodą, Marylą Rodowicz i Michałem Bajorem. Za tekst odpowiadają z kolei są raper Krzysztof "Gorzki" Gorzkiewicz i Joanna Chałat. Do piosenki powstał animowany teledysk ze scenami z filmu.

"Jako zapalony czytelnik, nawet mieszkając w Kalkucie, poznałem dzieło Sienkiewicza, ale wzniosłe przedstawienie niuansów starożytnego społeczeństwa rzymskiego i głębokiej subtelności chrześcijaństwa w tym filmie było możliwe tylko dzięki Anirze Wojan i Biblii u naszego boku. Myślę też, że ten film wzmocni więzi kulturowe między Indiami a Polską" - zapowiada Roy Sukankan.

"The Voice of Poland" z wielkim powrotem. Co wydarzy się w Bitwach?TVP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas