Reklama

Święto na Wyspie Młyńskiej

Poznaliśmy szczegóły Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2009, który odbędzie się w piątek, 29 maja. Na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy wystąpią m.in. Macy Gray, Chambao i Lura.

Festiwal oficjalnie rozpocznie się już w czwartek wernisażem fotografii wykonanych przez Marka Niedźwieckiego podczas jego wielu podroży po ukochanej Australii. Wystawę zatytułowaną "Australia okiem Niedźwiedzia" będzie ogólnie dostępna od piątku 29 maja do 15 czerwca 2009 w Galerii "Nad Brdą" przy Wyższej Szkoły Gospodarki.

Reklama

Równie ciekawie zapowiada się multimedialna wystawa "Poziomy i głębie czyli co kryją wąsy Marcela Duchampa", współorganizowana przez Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego. Odrestaurowane wnętrze Czerwonego Spichrza gościć będzie artystów związanych z Bydgoszczą: Andrzeja Prokopiuka; Dariusza Gackowskiego; Artura Maćkowiaka oraz Grzegorza Pleszyńskiego. Otwarcie ekspozycji 29 maja o godzinie 17:00. Prace będzie można oglądać do 7 czerwca.

Obie wystawy są niebiletowane i dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Część muzyczna festiwalu rozpocznie się w piątek o godzinie 18:30 koncertem Miki Urbaniak. Po niej na scenie pojawi się norweska wokalistka Maria Mena. Około godziny 20:00 rozpocznie się koncert gwiazd flamenco chill - Chambao.

Po Hiszpanach publiczności zaprezentują się polscy artyści w ramach projektu przygotowanego specjalnie na ten wieczór przez Andrzeja Smolika. Pod jego kuratelą na bydgoskiej estradzie wystąpią Kayah; Dorota Miśkiewicz; Mika Urbaniak; Natalia Grosiak oraz Pola.

Po części polskiej będziemy mogli posłuchać kilku utworów w wykonaniu zjawiskowej pieśniarki z Wysp Zielonego Przylądka - Lury oraz pełnego koncertu głównej gwiazdy festiwalu, charyzmatycznej soulowej divy - Macy Gray. Na zakończenie muzycznej części imprezy wystąpi wrocławska grupa Mikromusic.

Z uwagi na fakt, że festiwal nie jest biletowany, na Wyspie Młyńskiej warto pojawić się odpowiednio wcześnie, gdyż wejście na festiwal będzie odbywać się na zasadzie pierwszeństwa. Dla wszystkich osób, dla których nie starczy miejsca na Wyspie, na Palcu Teatralnym oraz na Rybim Rynku w Bydgoszczy, zainstalowane zostaną telebimy na których transmitowane będą wszystkie festiwalowe koncerty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje