"Przebudzenie" Jamesa Morrisona

Połączenie klasycznego soulu z nowoczesnym brzmieniem - tak zapowiadana jest trzecia płyta Jamesa Morrisona. Nowy materiał brytyjskiego wokalisty nosi tytuł "The Awakening" (premiera 23 września).

James Morrison wydaje trzecią płytę
James Morrison wydaje trzecią płytęUniversal Music Polska

"Jestem niesamowitym szczęściarzem, że wciąż jestem tu, gdzie jestem. Nie mogę uwierzyć, że to już mój trzeci album! Wydaje mi się, że ta właśnie płyta to najprawdziwsza wersja mnie samego" - opowiada Morrison.

Za produkcję "The Awakening" odpowiadał Bernard Butler, gitarzysta Suede, znany m.in. ze współpracy z Duffy, Kate Nash i Sophie Ellis-Bextor. Pomagał mu Mark Taylor (produkował przebój "Broken Strings"), który zajął się singlami "I Won't Let You Go" i "Slave To The Music".

"W okresie, który nastąpił po wydaniu mojej debiutanckiej płyty, miałem takie poczucie, że powinienem w pewien sposób zrewidować moje muzyczne cele; to, co chcę przekazywać poprzez moją twórczość... Chciałem, żeby ten materiał cechowała pewna precyzja, a żeby jednocześnie był on żywy; żeby płyta nie brzmiała zbyt idealnie, jakby była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach" - opowiada o nowym materiale wokalista.

Zobacz teledysk do singla "I Won't Let You Go":

Oto szczegóły płyty "The Awakening":

1. "In My Dreams"
2. "6 Weeks"
3. "I Won't Let You Go"
4. "Up"
5. "Slave To The Music"
6. "Person I Should Have Been"
7. "Say Something Now"
8. "Beautiful Life"
9. "Forever"
10. "The Awakening"
11. "Right By Your Side"
12. "One Life"
13. "All Around The World" (bonus track).

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas