Reklama

Piotr Rubik z gitarami: Szczęście jest w zasięgu ręki

"Opisanie świata według Marco Polo" to tytuł przygotowywanej właśnie płyty Piotra Rubika. Na nowym materiale kompozytora pojawią się m.in. gitary czy perkusja.

Piotr Rubik nad nowymi utworami pracował od ponad roku. Nagrywana właśnie płyta ukaże się 7 listopada.

Reklama

Album "Opisanie świata według Marco Polo" będzie poświęcony różnym obliczom miłości. "Mam nadzieję, że zachęci kogoś do częstszych wyznań, a może otworzy ludziom oczy na to jak ważne jest życie w miłości" - mówi kompozytor.

Pomysł nagrania płyty opartego na przemyśleniach Marco Polo wyszedł od Zbigniewa Książka, autora tekstów, które ukażą się na płycie. Ten słynny Wenecjanin zainspirował go tym, że po latach podróży odkrył, że wszystko co dla niego najważniejsze znajduje się w jego rodzinnym mieście. Po powrocie z Państwa Środka nigdy już nie opuścił Wenecji. "My często również szukamy szczęścia gdzieś daleko, nie zauważając, że najczęściej jest ono w zasięgu naszej ręki. To dom, rodzina i przyjaciele" - mówi Piotr Rubik.

Na nowej płycie pojawią się nowe brzmienia, niespotykane dotychczas w twórczości kompozytora. Będą elementy rocka, pojawią się nowe instrumenty: gitara akustyczna, elektryczna, gitara basowa i perkusja. "Mam nadzieję, że zarówno ci, którzy cenią i lubią moją twórczość, jak ci bardziej sceptyczni będą mile zaskoczeni. Nie będzie to jednak zwrot o 180 stopni. Nadal będzie w tym rozpoznawalna moja muzyka" - zaznacza Piotr Rubik.

Teksty do wszystkich piosenek, które pojawia się na płycie napisał wspomniany powyżej Zbigniew Książek. To z nim kompozytor stworzył swoje największe przeboje, m.in. "Niech mówią, że to nie jest miłość" oraz "Psalm dla Ciebie". Jedna z piosenek na płycie została napisana i zadedykowana córce Rubika, Helence. Jej tytuł to po prostu "Piosenka dla Helenki".

Duet Rubik-Książek odpowiedzialny jest za przebojowy cykl oratoriów: "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz Wrześniowy".

Piotr Rubik i Zbigniew Książek znów razem: Niech mówią, że to nie jest miłość

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: perkusja | Marco | gitary | Piotr Rubik | płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje