Reklama

Nie lękajcie się!

W najbliższą sobotę (17 października) w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Jaworznie odbędzie się charytatywny koncert "Nie lękajcie się". Piosenki z oratoryjnego "Tryptyku Świętokrzyskiego" zaśpiewają soliści, którzy niegdyś odnosili największe sukcesy z Piotrem Rubikiem.

Przypomnijmy, że na "Tryptyk Świętokrzyski" składają się oratoria "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" (od promującej piosenki "Niech mówią, że to nie jest miłość" zaczęła się Rubikomania) i "Psałterz Wrześniowy" autorstwa duetu Piotr Rubik (muzyka) i Zbigniew Książek (teksty).

Reklama

Po tej ostatniej płycie doszło do głośnego konfliktu pomiędzy Rubikiem a producentem cyklu - Agencją DUO. Kompozytor powołał nowy zespół solistów, a pozostała grupa nawiązała współpracę z Bartkiem Gliniakiem. Razem stworzyli oratorium "Siedem Pieśni Marii". Na rozstaniu jednak straciły obie strony.

Koncert w Jaworznie to pierwszy występ z utworami z "Tryptyku..." od czerwca 2008 roku. Na scenie wystąpią: Dorota Jarema, Joanna Słowińska, Małgorzata Markiewicz, Jacek Janiszewski, Przemysław Branny oraz Janusz Radek. Z oryginalnego składu solistów zabraknie Oli Szomańskiej-Radwan i Macieja Miecznikowskiego.

Tradycyjnie podczas występu odbędzie się kwesta na rzecz hospicjum stacjonarnego.

Czytaj także:

Piotr Rubik pozbawiony godności?

Soliści oratoriów: współtwórcy dzieła, a nie pracownicy Rubika

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje