Reklama

Mezo czuje się opluty

Apel o "zachowanie pewnego poziomu kultury do internautów i manipulujących informacją" wystosuje Mezo w piosence "Opluj.pl" podczas konkursu Premier na festiwalu w Opolu. Na stronach INTERIA.PL możecie obejrzeć teledysk do tego duetu z Kasią Skrzynecką.

Przypomnijmy, że wokalista ma już na swoim koncie, bardzo zresztą udany, występ na opolskim festiwalu. Wykonywany w duecie z Kasią Wilk utwór "Ważne" (zobacz klip) wywalczył drugie miejsce na konkursie Premier w 2005 roku.

Reklama

Po 4-letniej przerwie Mezo powraca na deski Amfiteatru w Opolu, ponownie w towarzystwie wokalistki - tym razem Kasi Skrzyneckiej - by zaśpiewać piosenkę o "zjawisku społecznym jakim jest twórczość anonimowych internautów, którzy czując się bezkarni często przekraczają granice dobrego smaku".

"To apel o zachowanie pewnego poziomu kultury zarówno do internautów jak i często manipulujących informacją, epatujących wyssaną z palca sensacją portali internetowych" - opowiada o nagraniu pochodzącym z wydanej w kwietniu tego roku płyty "Słowo ma moc" jego autor.

W rozmowie z naszym portalem muzyk przyznaje, że jako osoba publiczna musi liczyć się z takimi atakami i często obraźliwymi komentarzami pod swoim adresem, dodając przy tym, że wcale nie zmienia to faktu, że takie zjawisko należy piętnować.

- Za tym problemem kryje się wiele niebezpieczeństw, przede wszystkim bardzo traci standard dyskusji. Poziom niektórych wypowiedzi przeraża, z internetu wypływa zwykłe szambo - komentuje w ostrych słowach Mezo.

Trzeba przyznać, że wokalista bardzo poważnie traktuje przesłanie zawarte w "Opluj.pl" (zobacz teledysk), wyznając, że celem piosenki jest wywołanie dyskusji nad poruszanym w nim zagadnieniem. "Cieszę się, że dzięki festiwalowi mój apel usłyszy sporo osób i to mi wystarczy" - dodaje Mezo.

Patronami medialnymi tegorocznego festiwalu w Opolu są: portal INTERIA.PL, radio RMF FM i tygodnik "TeleTydzień".

Sprawdź nasz raport specjalny Opole 2009.

Zobacz teledyski Mezo na stronach INTERIA.PL.

Posłuchaj piosenek wokalisty w serwisie Muzzo.pl.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: czuj | wokalista | Opole | Mezo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje