Reklama

Koncerty Rubika... bez Rubika?

W weekend (28-29 kwietnia) w Elblągu i w Olsztynie są zapowiadane koncerty Piotra Rubika z orkiestrą. Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki...

Wcale nie jest pewne, że do występów dojdzie. Wszystko przez konflikt pomiędzy obecną menedżerką muzyka Katarzyną Kanclerz a agencją Duo, która reprezentowała go wcześniej.

Reklama

"Jestem zakładnikiem tego konfliktu" - mówi Mirosław Kołakowski, prezes firmy Millenium, która organizuje oba koncerty.

"I prawdę mówiąc, w tej chwili nie potrafię odpowiedzieć, czy Piotr Rubik wystąpi. A orkiestra z dyrygentem X zamiast Rubika mnie nie interesuje" - dodaje.

Piotr Rubik (39 l.) niedawno zerwał współpracę z agencją Duo, która organizowała jego koncerty i wydawała płyty z Oratoriami Zbigniewa Książka, do których Rubik napisał muzykę.

"Czuję się pokrzywdzony, pozbawiony godności i udręczony niemożnością samostanowienia o swoim zawodowym życiu. Odważyłem się na ucieczkę z waszego przerażającego układu" - napisał kompozytor w specjalnym oświadczeniu.

Z zamiarem rozstania z agencją nosił się od dwóch lat. Jednak zdobył się na to dopiero wtedy, gdy jego menedżerem została Katarzyna Kanclerz.

"Wyzwolił się spod niewoli! To był wyzysk i zastraszanie Piotra" - podkreśla Kanclerz.

"Nie było żadnych umów, bo nie można nazwać profesjonalnym kontraktem tych kilku kartek papieru. A na ich podstawie przez wiele lat wykorzystywano jego i jego twórczość" - dodaje.

Jak można "zastraszyć" dorosłego mężczyznę?

"Też byłam zdziwiona. Pytałam: dlaczego zgadzasz się na propozycję, która ci nie odpowiada? Tłumaczył, że go poniżali i grozili, że zniszczą go medialnie. A Piotr nie umiał się postawić i ulegał tej presji, bo chce grać i komponować" - wyjaśnia.

Super Express/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka | Olsztyn | bilety | Piotr Rubik | Elbląg | kanclerz | koncerty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje