Reklama

Kiesza ("Sound of a Woman"): Nowa gwiazda na horyzoncie?

Ma 25 lat, w przeszłości była żołnierzem, baletnicą oraz kandydatką na kanadyjską Miss Universe. W 2010 roku rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną, a dziś (21 października) wydaje swoją debiutancką płytę. Czy Kiesza będzie objawieniem?

Kiesza może stać się wyjątkową osobowością na światowej scenie muzycznej. Rzadko bowiem zdarza się, że karierę muzyczną próbuje zrobić były żołnierz. Rudowłosa wokalistka w 17 roku życia zaciągnęła się do rezerwy marynarki wojennej Kanady.

Reklama

Zresztą Kiesa Rae Ellstad jest kobietą o wielu talentach. Przed epizodem w wojsku, Kiesza była baletnicą, jednak kariera w tym kierunku została przerwana przez kontuzję kolana. Jeszcze innym marzeniem wokalistki było zostać Miss Universe. Startowała nawet w kanadyjskiej edycji tego plebiscytu. Ktoś z tyloma pomysłami na życie niewątpliwie jest w stanie wnieść wiele do muzycznego światka, a Kiesza wyzwań się nie boi.

Warto również zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wielu gwiazdek, wokalistka posiada wykształcenie muzyczne. Skończyła ona renomowaną Berklee College of Music w Bostonie. Po zakończeniu edukacji bohaterka naszego tekstu udała się do Nowego Jorku, aby rozpocząć swoją karierę muzyczną. Pierwszą popularność zdobyła dzięki pojawieniu się w utworze "Triggerfinger" zespołu Donkeyboy. Jednak prawdziwy bum na Kieszę rozpoczął się w 2014 roku.

Posłuchaj utworu "Triggerfinger" grupy Donkeyboy:


Wtedy właśnie pojawił się singel "Hideaway". Taneczny bit i charakterystyczny taniec Kieszy w teledysku sprawiły, że utwór stał się ogromnie popularny. Numer został najszybciej sprzedającym się singlem w tym roku, a ponadto królował na liście najczęściej odsłuchiwanych utworów w iTunes. Klip do kawałka został obejrzany ponad 130 milionów razy oraz doczekał się sporej ilości przeróbek.

Kiesza to nie tylko świetna wokalistka (miała już okazję wystąpić gościnnie u Skrillexa), ale także ceniona tekściarka. Napisała utwory m.in. dla Kylie Minogue, Icony Pop oraz Rihanny. Czy dorówna ona sławą swoim koleżankom po fachu? Jeżeli nie postanowi spełniać się w kolejnej dziedzinie życia, to ma na to duże szanse.

Zobacz teledysk do utworu "Hideaway":

Sprawdź tekst "Hideaway" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kiesza | KIESZA | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje