Reklama

Kasia Cerekwicka: Zdarzało mi się płakać

Jak już zapowiadaliśmy, w maju ukaże się nowa płyta Kasi Cerekwickiej - "Fe-Male". Poznaliśmy szczegóły tego wydawnictwa.

"Ostatnie lata były dla mnie czasem poszukiwań, moje życie wywróciło się do góry nogami. Spadło na mnie coś, na co nie byłam do końca gotowa - popularność, flesze, różne wymagania. Teraz czuję, że nie do końca potrafiłam sobie poradzić z tym, że jestem na świeczniku, że jestem krytykowana. Chciałam być dobra, doskonała, ale zatracałam w tym samą siebie" - przyznaje Kasia Cerekwicka.

Reklama

Na nowej płycie "Fe-Male" wokalistka ma pokazać swoje "prawdziwe oblicze". "Jestem silną, ale bardzo wrażliwą kobietą. Zdarzało mi się w życiu płakać z powodu złamanego serca, jest to wynikiem mojej - skrywanej do tej pory - romantycznej natury. Z czasem pewne rzeczy zaczęłam widzieć inaczej, wyraźniej" - zaznacza Kasia.

"Może więcej we mnie teraz zrozumienia dla płci przeciwnej, dystansu do samej siebie. Jeszcze nie wiem dokładnie, czego w życiu chcę, którą drogą chcę iść i czy chcę iść tą drogą sama czy z kimś, ale na pewno już wiem, czego nie chcę. Wszystkim tym chciałam podzielić się z innymi kobietami, które myślą podobnie jak ja, które poszukują w życiu szczęścia, nawet gdyby miały czekać na to szczęście do końca świata".

Na nowej płycie znajdzie się 11 utworów utrzymanych w stylistyce pop / r'n'b. Cerekwicka podkreśla nowoczesne brzmienie swojego wydawnictwa. "Od dłuższego czasu marzyły nam się mocniejsze bity i wreszcie postanowiliśmy zaszaleć. Mamy dostęp do coraz lepszego sprzętu, instrumentów, na których pracuje Timbaland, czy inni czołowi producenci z Ameryki. Mogliśmy uzyskać poziom, którego nie powstydziliby się producenci z zagranicy, zresztą dostaliśmy nawet kilka maili od światowej sławy producentów z bardzo pozytywnymi opiniami na temat naszej muzyki. Szczególnie zwrócono uwagę na fakt, że nasze nowatorskie, a zarazem lekko słowiańskie brzmienia tworzą piękną całość" - mówi wokalistka z dumą.

Autorką tekstów skupiających się głównie na relacjach damsko-męskich (pod hasłem "Single-power!") jest sama Kasia Cerekwicka. Do skomponowania muzyki Kasia zaprosiła sprawdzonego artystycznego partnera - Piotra Siejkę (autora przebojów nie tylko Cerekwickiej, ale też Edyty Górniak czy Natalii Kukulskiej). Na płycie zagrali także cenieni muzycy sesyjni, m.in. Michał Dąbrówka (perkusista i mąż Kukulskiej), basista Piotr Żaczek i pianista Marcin Majerczyk.

Na singla wybrano piosenkę "Wszystko, czego chcę od Ciebie", wykorzystana w popularnym serialu "Majka" jako utwór napisany przez jednego z bohaterów serialu. Wątek piosenki pojawia się w kilku odcinkach, a już 17 maja w serialu można będzie zobaczyć Kasię.

Posłuchaj "Wszystko, czego chcę od Ciebie":

Oto szczegóły płyty "Fe-Male":

1. Kiedy w sercu miłość
2. Wszystko czego chcę od ciebie
3. Książę
4. Ballada o miłości
5. Siłaczka
6. Pytania bez odpowiedzi
7. Singiel-K
8. Jak cudownie
9. Szukamy siebie
10. Finał
Bonus track
11. Żyj intensywnie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowa płyta | kasia | Kasia Cerekwicka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje