Reklama

Górniak w sądzie

W środę, 20 czerwca, Edyta Górniak wraz z mężem Dariuszem Krupą stawiła się w łódzkim sądzie, gdzie zeznawała na procesie szantażystów, którzy grozili wokalistce upublicznieniem pikantnego filmu z jej udziałem.

Świadkiem w tej sprawie jest też detektyw Krzysztof Rutkowski. Rozprawa została utajniona, więc sędzia wyprosiła dziennikarzy - czytamy w "Dzienniku Łódzkim".

Reklama

Za zamkniętymi drzwiami Edyta Górniak zeznawała półtorej godziny. Gdy wyszła na krótką przerwę, padła w objęcia czekającego na korytarzu Dariusza Krupy. Według nieoficjalnych informacji, wokalistka powtórzyła wyjaśnienia złożone w prokuraturze.

"Musiałam wrócić pamięcią do wydarzeń, o których starałam się zapomnieć przez większość życia. Doceniam, że oskarżeni nie zadawali żadnych pytań, mimo że mieli do tego prawo i w zasadzie jedynie spuszczali wzrok. Mam nadzieję, że kobiety w podobnej sytuacji już nie będą się bały i potrafią uwierzyć w siebie" - powiedziała Górniak po czterogodzinnej rozprawie.

Przypomnijmy, że na ławie oskarżonych siedzą 54-letni Marek K. i 49-letni Andrzej G. z Opola. W marcu 2006 r. domagali się od Edyty Górniak i jej męża 170 tys. zł za zwrot zdjęć i kasety wideo o treści erotycznej. Wykonał je Marek K., gdy przyszła piosenkarka miała 16 lat. Szantażyści grozili, że jeśli nie dostaną pieniędzy, to sprzedadzą mediom pikantne materiały - pisze "Dziennik Łódzki".

Zostali zatrzymani w łódzkim hotelu Ibis przez Krzysztofa Rutkowskiego, do którego piosenkarka zwróciła się o pomoc. Film z ujęcia podejrzanych pokazały stacje telewizyjne. Oskarżonym, którzy odpowiadają z wolnej stopy i regularnie stawiają się w sądzie (na razie nie rozmawiają z dziennikarzami), grozi do trzech lat więzienia. Obaj nie przyznają się do winy. Kolejna rozprawa odbędzie się 22 sierpnia.

Zobacz teledyski Edyty Górniak na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sady | Edyta Górniak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje