Reklama

Eminem i Elton wygrali plebiscyt

Wspólny występ Eminema i Eltona Johna, który miał miejsce w 2001 roku podczas 43. rozdania nagród Grammy, został uznany za najbardziej zaskakujący duet w historii muzyki.

Artyści wykonali wówczas utwór "Stan", a partie wokalne, które w oryginale piosenki wykonywała Dido, przypadły Eltonowi. Już wówczas wspólny występ tych dwóch artystów cieszył się dużym zainteresowaniem i budził spore kontrowersje. Kolaboracja Eltona Johna - otwarcie przyznającego się do swojego homoseksualizmu oraz rapera krytykowanego za propagowanie w swojej twórczości homofobii i rasizmu, wydawała się pomysłem równie oryginalnym, co ryzykownym.

Reklama

Okazało się jednak, że występ stał się dla obu panów nie tylko sukcesem na polu zawodowym, ale także początkiem długotrwałej przyjaźni. Elton został powiernikiem Eminema w sprawach osobistych, pomagając raperowi w zmaganiach z nałogiem narkotykowym. Przyjaźń ta przyczyniła się także do zmiany poglądów rapera dotyczących związków homoseksualnych: "Jestem bardziej tolerancyjny. Moje spojrzenie na te sprawy jest teraz szersze i dojrzalsze niż wcześniej" - wyznał ostatnio Eminem, który w swoim rodzinnym stanie Michigan, aktywnie wspiera działania mniejszości, mające na celu umożliwienie im zawierania małżeństw.

W rankingu na najbardziej oryginalne duety Eminem i Elton John pokonali Aerosmith oraz Run D.M.C, którzy spotkali się w 1986 roku, aby wykonać rapowo-rockową wersję "Walk This Way".

Na kolejnych miejscach znaleźli się Dusty Springfield, która wraz z Pet Shop Boys nagrała singel "Have I Done To Deserve This".

W pierwszej dziesiątce notowania na najbardziej zaskakujące duety wszech czasów znaleźli się także: Bing Crosby i David Bowie (współpracowali razem przy nagrywaniu piosenki "Peace on Earth/Little Drummer Boy Christmas"), Nick Cave i Kylie Minogue za "Where The Wild Roses Grow" oraz KLF Justified & Ancient w duecie z królową muzyki country, Tammy Wynette - za wykonanie utworu "Stand By The Jams".

Zobacz wyjątkowy duet Eminema i Eltona Johna:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje