Drugie podejście Madonny

Piosenkarka w przyszłym miesiącu formalnie odwoła się od wyroku sądu w Malawi, który odmówił jej prawa do adopcji drugiego dziecka z tego afrykańskiego kraju. Gwiazda adoptowała pierwsze dziecko w 2006 roku.

Madonna fot. Alberto E. Rodriguez
Madonna fot. Alberto E. RodriguezGetty Images/Flash Press Media

Sąd Najwyższy w Malawi orzekł, że piosenkarka nie może adoptować 4-letniej dziewczynki Mercy James, ponieważ nie mieszka w tym małym afrykańskim państwie. Teraz sprawą zajmie się sąd apelacyjny. Adwokat Madonny, Alan Chinula, nie zdradził na jakiej podstawie została wniesiona apelacja. Wiadomo jedynie, że rozprawa odbędzie się 4. maja.

Fala krytyki spłynęła na rząd Malawi w 2006 roku, gdy politycy pozwolili Madonnie na adopcję 13-miesięcznego Davida Bandy.

Oskarżano go o naginanie prawa, które zabrania adoptowania dzieci przez osoby niezamieszkałe w Malawi. Organizacje pozarządowe wytykały wyjątkowe traktowanie piosenkarki ze względu na status gwiazdy. Jednak rząd, który popiera starania Madonny o adopcję drugiego dziecka, broni się twierdząc, że jest ona człowiekiem godnym zaufania i szacunku.

Epidemia AIDS w południowej Afryce objęła już ponad milion dzieci, a Madonna stara im się na wszelkie sposoby pomóc.

"Chcę zapewnić Mercy dom, kochającą rodzinę oraz edukację i opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Mam też nadzieję, że podobnie jak David wróci kiedyś do swojej ojczyzny, aby pomagać swoim rodakom" - podkreśliła artystka w wywiadzie dla jednej z gazet w Malawi.

Sąd Najwyższy Malawi w swoim orzeczeniu ostrzega, że adopcja dzieci przez gwiazdy show-biznesu może prowadzić do handlu żywym towarem.

Madonna, jedna z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych piosenkarek (jej albumy sprzedały w liczbie ponad 200 mln egzemplarzy), rozwiodła się w zeszłym roku z brytyjskim reżyserem Guy'em Ritchie.

Zobacz teledyski Madonny na stronach INTERIA.PL!

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas