Reklama

Dominacja Feel, świetny Bajm

Status podwójnej Platyny zdaje się nie satysfakcjonować zespołu Feel. Ich album, zatytułowany po prostu "Feel", po raz kolejny okazał się najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce.

Pochodząca z Katowic grupa znalazła się w zestawieniu już po raz 23. Ich dominująca pozycja w ostatnich tygodniach, jeżeli była atakowana, to tylko na chwilę (m.in. przez Ostrego czy Piotra Rubika).

Reklama

Świetny debiut zaliczył album zespołu Bajm obchodzącego w tym roku 30-lecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Płyta "Ballady 2" jest nowością na 3. miejscu listy. Oprócz balladowych przebojów grupy, zawiera również jeden premierowy utwór - "Krótka historia".

Pomiędzy Bajmem a Feel znalazła się ścieżka dźwiękowa filmu "Nie kłam kochanie", która awansowała z 10. pozycji na 2.! Na tak duży skok miała z pewnością wpływ rosnąca z dnia na dzień popularność utworu "Nie kłam, że kochasz mnie" Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego, który wspomniany film promuje.

Stachursky w minionym tygodniu debiutował w zestawieniu na 15. miejscu, teraz wskoczył ze "Wspaniałymi polskimi przebojami" na 4. Wszystkich utworów z tej płyty możecie wysłuchać, odwiedzając profil Stachurskiego w serwisie Muzzo.pl.

Piotr Rubik po raz pierwszy od trzech lat słabnie w rankingach sprzedaży. Jego "Habitat" czyli pierwsza część cyklu "Oratorium dla świata" spadła z pozycji 2. na 5. Tylko przez jeden tydzień album gościł na czele zestawienia.

Wciąż wysoko, choć nieco słabiej niż przed tygodniem, płocka grupa alternatywna Lao Che. Płyta "Gospel", która w poprzednim notowaniu znajdowała się na 3. miejscu, tym razem na 6. Zaraz za nią "Liga Hitów Radia Zet" na miejscu 7.

Weteranka zestawienia Amy Winehouse (29. tydzień na liście) spadła z albumem "Back To Black" z 4. pozycji na 8. Z kolei znajdujący się za nią Moby z płytą "Last Night" zanotował imponujący awans. Przed tygodniem na 29. miejscu, teraz na 9.

Dziesiątkę zamyka amerykański muzyk jazzowy Chris Botti i album "Italia" (spadek z 7.).

Drugą najwyżej notowaną nowością (miejsce 17.) jest płyta "Shine A Light" stanowiąca ścieżkę dźwiękową filmu Martina Scorsese pod takim samym tytułem. Obraz dokumentuje trasę koncertową legendarnego brytyjskiego zespołu The Rolling Stones. Nieco niżej, bo na 20. pozycji debiutuje album "Accelerate" amerykańskiej grupy R.E.M.

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Po prostu | dominacja | Feel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje