Reklama

"Blurred Lines" plagiatem. Robin Thicke i Pharrell Williams walczą dalej

Po decyzji sądu o uznaniu przeboju "Blurred Lines" Robina Thicke i Pharrella Williamsa za plagiat twórcy zapowiadają dalszą walkę o odrzucenie niekorzystnego wyroku.

Przypomnijmy: we wtorek (10 marca) sąd w Los Angeles uznał, że "Blurred Lines" to plagiat pochodzącego z 1977 roku utworu "Got to Give it Up" Marvina Gaye'a. Dzieci nieżyjącego wokalisty soulowego mają otrzymać 7,3 mln dolarów odszkodowania.

Za przebój lata 2013 r. mieli odpowiadać Robin Thicke i Pharrell Williams, ale to ten drugi wskazywany był jako główny autor. Obaj nie zgadzają się z wyrokiem sądu i ustami swoich prawników zapowiadają apelację.

Reprezentujący muzyków Howard King przedstawił ich stanowisko, z którego wynika, że "Blurred Lines" to oryginalna piosenka przez nich stworzona. "Opierając się na własnych odczuciach, że stworzyli 'Blurred Lines' prosto ze swoich serc i dusz i niczego innego, a także bazując na opiniach innych uznanych kompozytorów, [Thicke i Pharrell] czują, że zawdzięczają to swojej kreatywności i są przekonani, że ten werdykt się nie ostanie" - powiedział Howard King.

Reklama

Z kolei prawnik rodziny Marvina Gaye'a zamierza - bazując na korzystnym wyroku sądu - zablokować dalszą dystrybucję piosenki "Blurred Lines".


Sprawdź tekst "Blurred Lines" w serwisie Teksciory.pl!


Sąd: "Blurred Lines" to plagiat:

CNN Newsource/x-news

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robin Thicke | Pharrell Williams | Blurred Lines | plagiat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama