Reklama

Reklama

Amerykanie komplementują Monikę Brodkę

Słynny "Interview Magazin" opublikował wywiad z wokalistką Moniką Brodką. Amerykańskie pismo z dużym uznaniem rozpisało się o dokonaniach 26-letniej piosenkarki.

"Brodka wyrosła na ekscentryczną ikonę narodową, dla której zwyczajny dźwięk czy pojedyncze słowo wyrażają wszystko" czy "'Granda' ukazuje narodziny aspirującej artystki, która nie boi się odrzucić przygotowany zawczasu scenariusz i pobawić się zaskakującymi brzmieniami, ostrą elektroniką czy nadać tradycyjnym instrumentom nową perspektywę" - między innymi takie pochwały możemy przeczytać we wstępie do wywiadu z Moniką Brodką dla magazynu "Interview".

Słynny magazyn pozytywnie ocenia również to, że wokalistka potrafiła zainteresować twórczością zagraniczną publiczność, pomimo piosenek śpiewanych w języku polskim.

"Choć flirtowała z językiem angielskim na EP-ce 'LAX' z 2012 roku, to jednak wokalistka zapewnia, że zamierza kontynuować śpiewanie w języku polskim. Nie ma jednak powodów do zmartwienia. W jej twórczości czuć naglącą konieczność, która daje pewność, że bez względu na język piosenek, świat będzie pragnął jej słuchać" - czytamy.

Reklama

A co ciekawego powiedziała słynnemu magazynowi Monika Brodka? Wokalistka z roztkliwieniem wspomina spędzone na wsi dzieciństwo, które przerwało jej zwycięstwo w telewizyjnym konkursie talentów "Idol". Choć piosenkarka wyraża się o show z lekceważeniem, określając "Idola" przymiotnikiem "silly" (głupiutki, niedorzeczny), to jednak nie żałuje udziału w konkursie.

Wokalistka opowiada również, że podczas prac nad przełomowym dla jej kariery albumem "Granda" była zupełnie ignorowana przez wytwórnię płytową. Dzięki temu udało jej się nagrać tak oryginalny materiał. Monika Brodka wspomina, że była zaskoczona reakcją wytwórni na nowe wówczas piosenki. Pracownicy labelu mieli powiedzieć wokalistce, że... spodziewali się po niej właśnie takiej muzyki. "To było dosyć zabawne" - przyznała.

Duży fragment wywiadu piosenkarka poświęciła tacie Janowi Brodce, który będąc muzykiem pomógł jej nagrać "Grandę".

"Ta płyta naprawdę mu się podoba, choć to nie jest jego typ muzyki. Ale on zawsze mnie wspiera. (...) Był szczęśliwy, że po 15 latach znów mogliśmy razem zagrać" - powiedziała.

Założony przez legendarnego nowojorskiego artystę Andy'ego Warhola "Interview Magazine" istnieje od 1969 roku.

Zobacz teledyski Moniki Brodki na stronach INTERIA.PL!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL