Przystanek Woodstock 2016: Hey na Dużej Scenie
W pierwszy dzień tegorocznego Przystanku Woodstock (14 lipca) na Dużej Scenie zagra grupa Hey.
Na Przystanku Woodstock grupa Hey grała już w 2001, 2002, 2004 i 2005 roku (ostatnim razem odebrali Złotego Bączka - nagrodę przyznawaną przez woodstockową publiczność). Nic dziwnego, że fani nie wyobrażają sobie nadchodzącego festiwalu bez tego zespołu.
Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta zespołu "Fire" wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.
Po swoim dziesiątym studyjnym albumie "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" (2012 r.) postanowili jeszcze raz zmierzyć się z akustycznymi aranżacjami swoich piosenek i po trasie "Unplugged" wydali, zarejestrowany w Filharmonii Szczecińskiej, album "Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged". Ten album to nie tylko powrót do ich albumu "MTV Unplugged", ale także do rodzinnego miasta, w którym powstał Hey. Wydawnictwo ukazało się w czerwcu 2015 roku.
Na 22 kwietnia wyznaczono premierę nowego studyjnego albumu "Błysk", który promuje singel "Prędko, prędzej".
Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. edycja odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Che Sudaka, Living Colour, The Rumjacks, The Dead Daisies, Chemia, Materia, Luxtorpeda, DragonForce, Skubas i TZN Xenna. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.
Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.