Przystanek Woodstock 2016: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Teatr Capitol

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem, Teatr Capitol na Akademii Sztuk Przepięknych oraz program drugiego dnia koncertów na Scenie Viva Kultura - Przystanek Woodstock ujawnia kolejne punkty swojego programu.

Dawid Ogrodnik jako Tomasz Beksiński
Dawid Ogrodnik jako Tomasz Beksińskifot. Hubert Komerskimateriały promocyjne

W Akademii Sztuk Przepięknych na Przystanku Woodstock odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem - odtwórcami ról Zdzisława i Tomasza Beksińskich w filmie "Ostatnia Rodzina" (piątek 15 lipca, godz. 11:30). Z kolei na Nocnej Scenie ASP Teatr Capitol zaprezentuje spektakl "Kiedy kota nie ma". Znamy również program drugiego dnia koncertów (14 lipca), które odbędą się na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny.

Na spotkaniu w ASP pojawią się nie tylko Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, ale także reżyser "Ostatniej rodziny" Jan P. Matuszyński, producent Leszek Bodzak oraz aktorka Aleksandra Konieczna, która wcieliła się w postać Zofii Beksińskiej, żony Zdzisława i matki Tomasza. Premiera filmu - 7 października.

"Ostatnia rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim (w tej roli Andrzej Chyra), a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie...

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Na nocnej scenie Akademii Sztuk Przepięknych podczas 22. Przystanku Woodstock, Teatr Capitol zaprezentuje niezaprzeczalny hit - brytyjską komedię "Kiedy kota nie ma". Spektakl od lat nie schodzi z afisza i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak ów próbuje dotrzymać kroku szwagrowi seksoholikowi? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Oraz czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? - odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

W obsadzie sztuki zobaczymy Violę Arlak, Cynthię Kaszyńską, Jacka Lenartowicza, Piotra Zelta, Aleksandrę Grzelak i Marię Dejmek. Za reżyserię odpowiada Andrzej Rozhin.

Pokojowa Wioska Kryszny jest stałym i niezwykle barwnym elementem Przystanków Woodstock. Jej organizatorem jest Fundacja Viva Kultura, która co roku stara się przybliżyć uczestnikom festiwalu elementy kultury Indii (w postaci warsztatów jogi i medytacji, pokazów tańca, teatru, filozofii i mantr) oraz dba o Woodstockowiczów poprzez przygotowanie dla nich i sprzedaż po minimalnych kosztach wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia. Ideą Pokojowej Wioski Kryszny jest również prezentowanie muzyki, która jest głównym nośnikiem pozytywnej energii Przystanku Woodstock. Co roku organizowana przez nich Scena Viva Kultura - trzecia scena festiwalu - gromadzi wiele znanych i lubianych zespołów z Polski i ze świata.

Na tegorocznej edycji Przystanku Woodstock Scena Viva Kultura rozpocznie swoją działalność 13 lipca (środa). Tradycyjnie każdego dnia od godziny 13:00 będzie prezentowany program artystyczny, a o godzinie 16:00 wystartują koncerty, które zakończą się po północy. Znamy już program na drugi dzień festiwalu.

Rozkład jazdy Sceny Viva Kultura - czwartek (14 lipca):

13:00 - 15:30 - PROGRAM ARTYSTYCZNY
16:00 - 16:40 - MATE
17:00 - 17:40 - RESZTA POKOLENIA
18:00 - 19:00 - SROGO
19:20 - 20:20 - GORGONZOLA
20:40 - 21:40 - SCREAM MAKER
22:00 - 23:00 - WIEWIÓRKA NA DRZEWIE
23:20 - 00:30 - DUBSKA.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. edycja odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 rokuKostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen, The Hives, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Che Sudaka, Living Colour, Molotov, The Rumjacks, The Dead Daisies, Chemia, Materia, Luxtorpeda, Hey, Piotr Rogucki, Marcelina, CETI, Oberschlesien, DragonForce, Skubas i TZN Xenna.

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Tak było na Przystanku Woodstock 2015! Zobacz naszą wideorelacjęRobert GrablewskiWOŚP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas