Reklama

#158 Pełnia Bluesa: Beth Hart powróci do Polski. Zagra w trzech miastach

Beth Hart wie, jak rozgrzać widownię. Po raz kolejny pokaże to polskim fanom jesienią. Do naszego kraju powróci na trzy koncerty. W listopadzie zagra w Szczecinie, Wrocławiu i Gdyni. W #158 Pełni Bluesa również o nowym teledysku Macieja Kręca.

Kilka dni temu premierę miał teledysk do piosenki "Cheerful" z debiutanckiej płyty Macieja Kręca "Brothers & Friends", która ukazała się w maju ubiegłego roku.

Utwór ten warto przypomnieć, gdyż śpiewa go kalifornijska wokalistka Debi Ruud. Z kolei zaś sam album zdobył tytuł Płyty Roku 2022 w ankiecie BLUES TOP, a także był nominowany do nagrody Fryderyk 2023.

Maciej Kręc od 30 lat współtworzy poznański zespół Blues Flowers, w którym pełni rolę gitarzysty basowego i kontrabasisty. Pomysł nagrania materiału pod własnym nazwiskiem powstawał od dawna w jego głowie, ale konkretnego kształtu nabrał po ważnej dla niego podróży na południe Stanów Zjednoczonych. Podczas niej dotknął, zobaczył i usłyszał świat, który jako muzyk bluesowy do tej pory mógł sobie tylko wyobrażać.

Reklama

- Ponad rok temu przy premierze płyty "Brothers & Friends" napisałem, że chcę przygotować klip do każdego utworu z płyty. Debi Ruud to wokalistka zupełnie w Polsce nieznana. Mieszka w kalifornijskim Fresno, gdzie prowadzi Fresno Music Academy & Arts. Świetnie śpiewa i czuje country music, co słychać w nagraniu. Debi jest uśmiechniętą i bardzo pozytywną osobą i mam nadzieję, że tak samo jak mnie, wprowadzi was w pozytywny nastrój - mówił Kręc.

Beth Hart powróci do Polski. Gdzie zagra?

Jako czterolatka odkryła miłość do muzyki. Najpierw zgłębiała tajniki muzyki klasycznej, zachwycając się fortepianowymi dziełami Bacha, MozartaBeethovena, następnie odkrywając dorobek Etty James (posłuchaj!), Otisa Reddinga (posłuchaj!) czy grupy Led Zeppelin.

Mowa o Beth Hart, która jesienią kolejny raz zawita do Polski. W listopadzie zagra w Szczecinie (22.11), Wrocławiu (24.11) oraz Gdyni (26.11). Bilety jeszcze są, ale zostały pojedyncze miejsca, więc jeśli ich nie macie, polecam się spieszyć.

Posłuchaj #158 Pełni Bluesa na Spotify.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pełnia Bluesa | Beth Hart

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy