Reklama

#155 Pełnia Bluesa: Buddy Guy już wkrótce w Europie

Buddy Guy - żywa legenda bluesa - już niedługo odwiedzi Europę. Wszystko to w ramach pożegnalnej trasy koncertowej na Starym Kontynencie. Zagra m.in. w czeskiej Pradze. W #155 Pełni Bluesa przyglądamy się też harmonogramowi Suwałki Blues Festival.

16 lipca w Praskim Centrum Kongresowym w ramach pożegnalnej trasy koncertowej "Damn Right Farewell" wystąpi jeden z najbardziej legendarnych bluesmanów - Buddy Guy.

Odwiedzi tylko cztery europejskie kraje - Holandię, Szwajcarię, Francję i Czechy.

Zagra zarówno te kultowe kawałki, jak i piosenki z ostatniej płyty "The Blues Don't Lie". Bilety na czeski koncert jeszcze są, a te najtańsze kosztują niecałe 500 złotych. Co warto powiedzieć, Buddy Guy 30 lipca skończy 87 lat.

Knedlove. Eliza Sicińska świętuje

W Pełni Bluesa również urodzinowy akcent. W ubiegłym tygodniu obchodziła je piękniejsza połowa duetu Knedlove, czyli Eliza Sicińska. Uśmiechnięta, utalentowana i świetna wokalnie artystka działała m.in. w projekcie Hot Tamales Trio. Gościła też na największych polskich festiwalach oraz zdobywała nagrody i wyróżnienia.

Reklama

Suwałki Blues Festival 2023. Kto wystąpi?

Już niedługo, coraz bliżej, bo od 6 do 8 lipca kolejna edycja Suwałki Blues Festival.

Jak zawsze organizatorzy serwują nam nie tylko koncerty na dużej scenie, ale również Śniadania Bluesowe w różnych miejscach rozlokowanych w mieście.

A tam zagrają m.in. Blues Fighters, Gęsia Skórka Blues Band czy Art Blues Band.

Na głównej scenie z kolei zobaczymy m.in. Edgar Blues Trio, Crossfyre, Erica Steckela, Boogie Boys, Kylę Brox czy Waltera Trouta.

Podczas Suwałki Blues Festival usłyszymy też Mroza, Nocną Zmianę Bluesa, wspomnianych wcześniej Knedlove czy Blues Junkers.

No i najważniejsze dla młodych zespołów, czyli Polish Blues Challenge 2024. W sobotę - w ramach tego konkursu - zagrają: Adam Zalewski Trio, Dark Leaves, Onus Blues, Projecta i Silesian Hammond Group.

Posłuchaj #155 Pełni Bluesa na Spotify.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pełnia Bluesa | Suwałki Blues Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy