Reklama

#154 Pełnia Bluesa: ProjectA - tam rządzą kobiety!

Wokalistka z głosem rodem z Delty Missisipi, na harmonijce również kobieta. ProjectA - polski zespół bluesowy - łamie konwenanse i pokazuje, że to właśnie płeć piękna potrafi nadać muzyce charakteru. - Jesteśmy zbiorem indywidualności z dużym doświadczeniem. Nie ma jednak między nami rywalizacji, a komunikacja to podstawa - podkreśla w rozmowie z Interią gitarzysta Robert Zaleśny.

ProjectA założono w 2017 roku. Odpowiadają za niego muzycy związani z wielkopolską i lubuską sceną muzyczną.

Mieszają nowoczesne elektryczne gitary i dźwięki harmonijki ustnej z kontrabasem, bębnami oraz zmysłowym śpiewem Darii Jackiewicz rodem z Delty Missisipi.

21 kwietnia na sklepowych półkach ukazał się ich płytowy debiut "Life Is Good".

- Mimo że gramy razem niemal siedem lat, dopiero teraz "dorośliśmy" do wydania albumu. To takie nasze dziecko, a decyzję o nim podjęliśmy świadomie (śmiech) - mówi nam Robert Zaleśny, gitarzysta.

Reklama

Zbiór indywidualności

Wydawnictwo wyróżniają rozbudowane, instrumentalne partie.

- Nasz zespół to zbiór indywidualności z dużym doświadczeniem. Nie ma jednak między nami rywalizacji, a komunikacja to podstawa. Jesteśmy dojrzałymi muzykami i uwielbiamy słuchać siebie nawzajem. Nie zależało nam na stricte solowych popisach tylko momentach, które mogłyby upiększyć całość - dodaje.

W rozmowie ProjectA zapowiada też drugą płytę, choć - jak podkreśla Zaleśny - chcą najpierw nacieszyć się tą pierwszą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pełnia Bluesa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy