Reklama

Nightwish znów bez wokalistki

Anette Olzon nie jest już wokalistką fińskiej grupy Nightwish.

Drogi szwedzkiej wokalistki i fińskich symfometalowców rozeszły się wczoraj (poniedziałek, 1 października), w trakcie aktualnie trwającej trasy Nightwish po Ameryce Północnej.

Reklama

"Kolejny rozdział w historii Nightwish dobiegł końca. Rozeszliśmy się we wzajemnym zrozumieniu i dla dobra obu stron" - czytamy w oświadczeniu zespołu.

"W ostatnim czasie coraz bardziej oczywistym stawało się, że potrzeby zespołu są rozbieżne, co doprowadziło do podziału, któremu nie dało się zapobiec" - dodali Finowie.

Zespół nie zamierza jednak odwoływać trasy. Miejsce Olzon zajmie (tymczasowo) - podobnie jak w poniedziałek, 1 października, na koncercie w Seattle, pochodząca z Holandii Floor Jensen, była wokalistka After Forever, dziś znana także z Revamp. W piątek, 28 września w Denver Szwedkę zastąpiły Elize Ryd z Amaranthe i Alissa White-Gluz z formacji The Agonist, co chorej wówczas Olzon niezbyt przypadło go gustu.

"Nikt nie zapytał mnie o zdanie. Uważam, że nie była to dobra decyzja i szkoda mi tych, którzy przyszli zobaczyć cały zespół, a otrzymali coś innego. Bardzo źle się czułam i nie była to moja decyzja" - napisała Anettle Olzon na swoim blogu, który właśnie został zamknięty.

"To jest muzyka i podobnie jak w życiu, czasami ktoś zachoruje i koncerty zostają odwołane. W takiej sytuacji Rihanna nie prosiłaby Britney Spears o zastępstwo. Jeśli koncert jest ważniejszy niż ludzie tworzący zespół, to taki świat jest mi zupełnie obcy" - dodała.

Przypomnijmy, że Olzon dołączyła do Nightwish w 2007 roku, obejmując posadę wokalistki Nightwish po Tarji Turunen, z którą zespół rozstał się dwa lata wcześniej. Szwedka nagrała w barwach Nightwish dwa albumy: "Dark Passion Play" (2007 r.) i "Imaginaerum" (2011 r.).

Sprawdź teledyski Nightwish na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Nightwish | wokalistka | rozstanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje