Reklama

Blackmetalowiec gejem roku!

Kristian Eivind Espedal, znany lepiej jako Gaahl, były frontman norweskiej grupy Gorgoroth, otrzymał nagrodę "Homoseksualisty roku".

Przyznano ją Gaahlowi pod koniec stycznia na gali w Bergen ("Bergen Gay Galla"), podczas której uhonorowano wiele osób i instytucji biorących czynny udział w życiu gejowskiej społeczności w tym mieście. Najbardziej prestiżowa nagroda "Homoseksualisty roku" trafiła w ręce Kristiana Espedala.

Reklama

"Nie potrzebuję nagrody za to, kim jestem. Ale jeśli ma to pomóc innym ludziom będącym w podobnej sytuacji do mojej, to jest to rzecz pozytywna" - powiedział na łamach norweskiej prasy 34-letni Gaahl, związany obecnie z 19-letnim Robinem Jakobsenem.

"To było już po zamknięciu. Byłem w Fincken (gejowski bar w Bergen). Robin przyszedł do klubu szukając swojego byłego chłopaka. Byłem wstawiony białym winem i nagle zobaczyłem w drzwiach promienną postać. To był Robin. Pomyślałem sobie, że musi być mój" - o poznaniu swojego aktualnego partnera opowiada były wokalista Gorgoroth.

Przypomnijmy, że Gaahl dokonał coming outu pod koniec 2008 roku, co dla wielu fanów black metalu okazało się sporym szokiem.

"Dziwne, że tak długo nikt o tym nie wiedział, ale nigdy nie czułem potrzeby ujawniania się z tym publicznie. W końcu jeden dziennikarz z Niemiec miał na tyle odwagi, by zadać mi to pytanie, na które odpowiedziałem. To nie było trudne" - wyjaśnia.

Dodajmy również, że pod koniec maja Gaahl ma wystąpić w "pierwszym na świecie blackmetalowym musicalu", o czym na stronach naszego serwisu pisaliśmy w połowie stycznia.

Czytaj także:

Blackmetalowy musical?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gorgoroth | geje | bergen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje