Reklama

Znamy tajemniczego gościa Mystic Festival. To legenda thrash metalu z gwiazdorską ekipą

Poznaliśmy tajemniczego gościa, który pojawi się podczas tegorocznej edycji Mystic Festival. Pod tym szyldem kryje się Kerry King, gitarzysta amerykańskiej grupy Slayer i legenda thrash metalu. Jeden ze swoich pierwszych koncertów w Europie zagra właśnie w Gdańsku.

Poznaliśmy tajemniczego gościa, który pojawi się podczas tegorocznej edycji Mystic Festival. Pod tym szyldem kryje się Kerry King, gitarzysta amerykańskiej grupy Slayer i legenda thrash metalu. Jeden ze swoich pierwszych koncertów w Europie zagra właśnie w Gdańsku.
Kerry King ze swoim zespołem wystąpi na Mystic Festival w Gdańsku /Daniel Knighton /Getty Images

"Kerry King, jedna z najważniejszych gitar thrash metalu, filar potężnego Slayera, nareszcie wraca do gry i jeden z pierwszych koncertów w Europie zagra na Mystic Festival 2024" - ujawnili organizatorzy święta metalu w Gdańsku.

Ze względów logistycznych koncert Kinga odbędzie się 8 czerwca na Scenie Głównej, a nie dzień wcześniej, jak pierwotnie było ogłaszane. Na 7 czerwca organizatorzy szykują osobną atrakcję, o czym dowiemy się w przyszłym tygodniu.

Kerry King ujawnia szczegóły swojego projektu. Przyjedzie z nim do Polski

Przedstawiciel tzw. Wielkiej Czwórki thrash metalu (wraz z Metalliką, Megadeth i Anthrax) ujawnił właśnie szczegóły debiutanckiego albumu swojego projektu sygnowanym imieniem i nazwiskiem. 17 maja pojawi się płyta "From Hell I Rise" promowana utworem "Idle Hands" (sprawdź!).

Reklama

Materiał zawierać będzie 13 utworów zarejestrowanych z producentem Joshem Wilburem (m.in. Lamb Of God).

U boku Kerry'ego Kinga na scenie pojawią się Paul Bostaph, perkusista grający w Slayerze z przerwami od 1992 r. do pożegnalnego koncertu w 2019 r., gitarzysta Phil Demmel (eks-Machine Head i Vio-Lence), który w 2018 r. na czterech koncertach zastępował Gary'ego Holta w Slayerze, Kyle Sanders (basista Hellyeah) i Mark Osegueda, wokalista Death Angel.

Mystic Festival 2024: Kto wystąpi?

Wśród wykonawców Mystic Festival 2024 znaleźli się m.in. Bruce Dickinson, Orange Goblin, Suffocation, Lord Of The Lost, Thy Art Is Murder, Asphyx, Satyricon, Accept, Life Of Agony, ITHACA, Sanguisugabogg, Black Gold, Humanity's Last Breath, Biohazard, Leprous, High On Fire, Endseeker, Graveyard, Mysticum, Lamp of Murmuur, Wayfarer, Furia, Chelsea Wolfe, Ghostkid, Vio-lence, Body Count, Sodom, Crystal Lake, LIK, Enter Shikari, Dool, Cage Fight i Hanabie, Kreator, Fear Factory, 1000mods, Insomnium, Gutalax, Evil Invaders, DITZ, Ten56, Villagers Of Ioannina City, Textures, Dödsrit, Massive Wagons, Party Cannon, Gaupa, Skálmöld, Witching, Dvne, Vltimas, Manbryne, Sznur, owls woods graves, Embrional, HellFuck, Schizma, Zamilska, WAVS, Ampacity, Crowbar, Blasphemy, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Twin Temple, Wargasm, Scowl, Múr, Zeal & Ardor, Kadavar i Bewitched.

Headlinerami imprezy będą brytyjska grupa Bring Me The Horizon, Machine Head z USA (z polskim gitarzystą Wacławem "Voggiem" Kiełtyką, liderem Decapitated) oraz jedna z ikon thrash metalu - Megadeth.

Mystic Festival 2024 - ceny biletów

Mystic Festival odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2024 r. na terenie Stoczni Gdańskiej. To dziś jedna z największych metalowych imprez w Europie, której pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku. Pod tym szyldem wystąpiły już w Polsce największe gwiazdy metalu i okolic, m.in. Iron Maiden, Judas Priest, Slayer, King Diamond, Slipknot, Nightwish i Celtic Frost.

Bilet jednodniowy (wybrany dzień w terminie 6-8.06) - 349 zł
Bilet dwudniowy (6-7.06) - 549 zł
Bilet weekendowy (7-8.06) - 549 zł
Karnet czterodniowy - 799 zł
Karnet czterodniowy VIP - 1299 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kerry King | Mystic Festival
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama