Reklama

ZAZ: Trzy koncerty w Polsce

Popularna w Polsce francuska wokalistka jazzowa i soulowa ZAZ pod koniec listopada wystąpi na trzech koncertach w naszym kraju.

Popularna w Polsce francuska wokalistka jazzowa i soulowa ZAZ pod koniec listopada wystąpi na trzech koncertach w naszym kraju.
ZAZ ma wielu fanów w Polsce /fot. Anadolu Agency /Getty Images

"ZAZ może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny w duszy. Dojdzie tak daleko jak tylko sobie zamarzy. Już osiągnęła ogromnie dużo. Jest pierwszą od lat francuską piosenkarką, która zrobiła tak wielką międzynarodową karierę" - tak 35-letnią wokalistkę (naprawdę nazywa się Isabelle Geffroy) komplementuje nestor francuskiej piosenki - Charles Aznavour.

Aznavour zaśpiewał z ZAZ w przeróbce jego piosenki "J'aime Paris au mois de Mai", która trafiła na jej trzecią płytę "Paris". Wydany w listopadzie 2014 r. album zawiera w większości interpretacje utworów poświęconych stolicy Francji (m.in. Charlesa Trenet, Léo Férré'a). Na płycie ZAZ wsparli także młoda kanadyjska piosenkarka Nikki Yanofsky, legendarny producent Quincy Jones (m.in. "Thriller" Michaela Jacksona) i towarzyszący jej big band.

Reklama

"Czuć energię każdego muzyka. Wprost nie da się usiedzieć" - zapewniała ZAZ. Muzycznie to mieszanka jazzu, folku, francuskiej chanson, tanga.

Wokalistka jest niezwykle popularna w naszym kraju. Jej pierwsza płyta "ZAZ" pokryła się podwójną platyną, druga ("Recto Verso") sprzedała się na całym świecie w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy, a w Polsce zyskała tytuł złotej. Podobnie jest z "Paris".

Oto szczegóły trasy ZAZ w Polsce:

24.11 - Warszawa, Hala Koło (bilety 160 i 180 zł)
25.11 - Wrocław, Hala Orbita (bilety 100-250 zł)
26.11 - Gdynia, Arena (bilety 100-250 zł).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ZAZ (wokalistka) | koncert w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy