Reklama

Reklama

The HU na trzech koncertach w Polsce! Kiedy i gdzie zagrają?

Mongolska grupa The HU powróci do Polski ze swoim nowym, drugim albumem studyjnym! Zagrają u nas trzy koncerty: w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Mongolska grupa The HU powróci do Polski ze swoim nowym, drugim albumem studyjnym! Zagrają u nas trzy koncerty: w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Zespół The HU zagra trzy koncerty w Polsce /Josh Brasted/FilmMagic /Getty Images

Folkmetalowy zespół z Ułan Bator we wrześniu tego roku wydał drugą płytę - "Rumble Of Thunder", która ukazała się nakładem wytwórni Better Noise Music. Z tej okazji grupa ruszyła w europejską trasę koncertową. 

Pojawią się m.in. na trzech koncertach w Polsce: 4 listopada w gdańskim B90, 5 listopada w Warszawie w klubie Progresja, a ostatni koncert zaplanowany jest na 7 listopada w krakowskim Studiu. "Radzimy zapiąć pasy, bo na żywo te wszystkie smaczki wybrzmiewają jeszcze intensywniej niż w wersjach studyjnych" - zapowiadają organizatorzy. 

Reklama

The HU - folkmetalowy zespół z Mongolii

"Znamy już historie zespołów-ciekawostek, których gwiazda zgasła zanim na dobre zdążyła rozbłysnąć, ale ekstrawagancja The Hu nie jest ich jedynym, lecz jednym z wielu atutów. Nafaszerowany mongolskim folklorem heavy metal już parę lat temu podbił cały świat, ale przesympatyczny kwartet nie osiada na laurach, a cały czas próbuje czegoś nowego.W jednym z wywiadów powiedzieli, że kochają każdy gatunek muzyczny i o ile takie deklaracje w przypadku zwyczajnych ludzi traktuje się z przymrużeniem oka, o tyle ci kolesie naprawdę mogą lubić wszystko" - czytamy w opisie wydarzenia. 

Zespół The HU (posłuchaj!) powstał w 2016 roku w Ułan Bator. Rozgłos zdobyli dwa lata później, kiedy w serwisie YouTube pojawiły się dwa single - "Yuve Yuve Yu" i "Wolf Totem". Obecnie pierwszy z nich ma 102 mln wyświetleń, a drugi - 79 mln. W 2019 roku wydali debiutancką płytę pt. "The Gereg"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama