Reklama

Reklama

Rodriguez w Zabrzu, a nie Katowicach

Koncert Sixto Rodrigueza 14 lipca odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a nie jak początkowo planowano w NOSPR w Katowicach.

Sixto Rodriguez wystąpi w Zabrzu i Sopocie

Miejsce drugiego koncertu - Opera Leśna w Sopocie - pozostaje bez zmian.

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. XX wieku wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy - "Cold Fact" (1969) i "Coming from Reality" (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje. Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli jednak Rodrigueza, a to zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery.

Reklama

Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym "Searching for Sugar Man", dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie.

Sprawdź tekst piosenki w serwisie Teksciory.pl!

Płyta z muzyką do tego filmu w Polsce pokryła się platyną. Ogromne zainteresowanie sprawiło, że w Warszawie odbyły się aż trzy koncerty Rodrigueza.

Bilety na lipcowe występy Rodrigueza trafiły do sprzedaży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy