Pantera powraca do Polski. Koncert ikony metalu ogłoszony

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

Rok po pierwszym występie w Polsce w roli głównej gwiazdy Metal Hammer Festival w Łodzi Pantera ogłosiła kolejny koncert w naszym kraju. Gdzie tym razem zagrają "Kowboje z piekła"?

Phil Anselmo (Pantera) w akcji
Phil Anselmo (Pantera) w akcjiDaniel KnightonGetty Images

Pochodząca z Teksasu Pantera zaliczana jest do legendy heavy metalu. Kwartet nazywany jest też twórcą "power groove".

U boku wokalisty Phila Anselmo i basisty Rexa Browna obecnie występują gitarzysta Zakk Wylde (Black Label Society, Ozzy Osbourne) i perkusista Charlie Benante (Anthrax). Ta dwójka zastępuje nieżyjących braci: gitarzysty Dimebaga Darrella i perkusisty Vinniego Paula, którzy po rozpadzie Pantery w 2003 r. współtworzyli zespół Damageplan.

Przypomnijmy, że Dimebag Darrell zmarł tragicznie w 2004 roku postrzelony przez niezrównoważonego napastnika podczas koncertu Damageplan w klubie Alrosa Villa w mieście Columbus w stanie Ohio. Fenomenalny gitarzysta miał zaledwie 38 lat. Z kolei Vinnie Paul, o dwa lata starszy brat Dimebega, zmarł w 2018 roku. Przyczyną zgonu perkusisty były choroba mięśnia sercowego i niedokrwienna serca. Muzyk nie zaprosił Phila Anselmo na pogrzeb Dimebaga i do swojej śmierci nie utrzymywał kontaktu z wokalistą.

Zobacz zdjęcia z koncertu Pantery podczas Metal Hammer Festival 2023 w Łodzi!
Zobacz zdjęcia z koncertu Pantery podczas Metal Hammer Festival 2023 w Łodzi!
Zobacz zdjęcia z koncertu Pantery podczas Metal Hammer Festival 2023 w Łodzi!
Zobacz zdjęcia z koncertu Pantery podczas Metal Hammer Festival 2023 w Łodzi!
+6

Pantera wraca do Polski. Gdzie odbędzie się koncert?

"Nigdy nie będzie powrotu Pantery bez Vinniego i Dime'a. Jakkolwiek, nie ma lepszego sposobu, by świętować i oddać hołd spuściźnie Vinniego i Dime'a, niż dać bezpośrednio muzykę Pantery fanom. Jesteśmy zaszczyceni, że Charlie i Zakk, ich bliscy przyjaciele i muzyczni bracia, będą dzielić scenę z Philipem i Rexem, aby uwolnić moc Pantery na żywo na całym świecie" - takie oświadczenie przed powrotem na trasę pod koniec 2022 r. opublikowali spadkobiercy Vinniego Paula.

Pierwszy koncert Pantery w naszym kraju odbył się w połowie 2023 r., gdy zespół był główną gwiazdą Metal Hammer Festival w Łodzi. Teraz Amerykanie ogłosili kolejną europejską trasę. Jednym z przystanków będzie występ w Tauron Arenie Kraków, który odbędzie się 4 lutego 2025 r.

Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 26 czerwca o godz. 10:00. Sprzedaż ogólna biletów ruszy 28 czerwca o godz. 10:00.

Artur Rojek o Myslovitz: "Czas starć ambicji i konfliktów"Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr Witwicki, Piotr WitwickiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}