Reklama

Open'er Festival 2017: Radiohead pierwszym headlinerem

"Czekam na ten moment od pierwszej edycji festiwalu, od 15 lat. To ogłoszenie jest niepowtarzalne, oczekiwane przez bardzo wielu i co tu dużo mówić - historyczne" - mówił Mikołaj Ziółkowski oznajmiając, że pierwszym headlinerem Open'er Festivalu 2017 jest zespół Radiohead. Grupa wystąpi pierwszego dnia imprezy, czyli 28 czerwca.

Thom Yorke wraz z Radiohead wystąpi na Open'erze w 2017 roku

16. edycja Open'er Festivalu odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2017 roku.

Reklama

Pierwszego dnia imprezy zaplanowano koncert brytyjskiej grupy Radiohead.

Radiohead sprzedali do dziś blisko 30 milionów płyt na całym świecie, ale to nie sukces komercyjny jest w ich wypadku najważniejszy. Każdy z kolejnych albumów - w sumie mają ich w oficjalnej dyskografii aż dziewięć - zapisał się w historii muzyki jako osobny głos i "nowe otwarcie". Do ich najważniejszych dzieł zalicza się "OK Computer" z 1997 roku oraz wydany 3 lata później "Kid A". Oba albumy nie tylko stały się kamieniami milowymi w dyskografii zespołu, ale zdefiniowały także całą nowoczesną muzykę poprzez mariaż alternatywnego rocka z elektroniką, jazzem, krautrockiem, a nawet awangardą. Zarówno "OK Computer" jak i "Kid A" znalazły się na czele muzycznych podsumowań nie tylko w latach swoich premier, ale także całej dekady (lub dekad, jeśli "Kid A" uznamy za album wydany w latach dwutysięcznych), zgodnie zostały uznane za płyty wybitne.

Kolejny znaczącym ruchem inspirowanym przez zespół była redefinicja procesu wydawniczego. Swój siódmy studyjny album zatytułowany "In Rainbows" Radiohead wydali praktycznie bez promocji, a o jego cenie (lub jej braku) decydował odbiorca.

Ostatni album Radiohead - "A Moon Shaped Pool" - ukazał się 8 maja tego roku. Jego premiera została poprzedzona dwoma singlami: "Burn The Witch" i "Daydreaming".

Zobacz teledysk "Burn The Witch":

Sprawdź tekst utworu "Burn The Witch" w serwisie Tekściory.pl!

Według danych udostępnionych przez organizatora imprezy, na tegorocznym Open'erze padł frekwencyjny rekord - bawiło się na nim ponad 120 tys. osób. Rok wcześniej na terenie festiwalu pojawiło się około 90 tys. uczestników.

W tym roku gwiazdami festiwalu były takie zespoły jak: Red Hot Chili Peppers, Florence & The Machine, LCD Soundsystem, Pharrell Williams, Kygo, Sigur Ros czy PJ Harvey.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Radiohead | Open'er Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje